Söz 55. Bölüm: Acıyı Sevmek Olur mu?

Söz dizinin yeni bölüm yorumuna hoş geldiniz. İyi okumalar dilerim.

Öncelikle gerilim olarak bıraktığımız sahnenin devamını izledik. Erdem albayın çizdiği plana göre Tim helekopter ile sivilleri acil hastaneye yetiştirecekdi. Erdem Albay da kendi yöntemleri ile saldırıya gelen adamları oyalayacak daha doğrusu halledecekti. Bu sahne de Erdem Albayın korkusuz birşekilde adamları halletmesi beni gururlandırdı doğrusu. Sonuç olarak izlediğimiz sahneden de belli oluyordu ki, Erdem Albay tüm planları aniden adamların hareketine göre yazdı çizdi fakat kimseye zarar gelmeden buluşma noktasına geçtiler. Asıl hedeflerinde olduğu adamın kaçması ile Avcı adamı vurmak zorunda kaldı. Bunu fırsat olarak kullanıp adamı konuşturmaya çalıştılar. Eylem’in yaptığı oyun üzerine adamı konuşturmayı başaran Tim de içten içe eğlenmişti bu durumdan. Böylece izleyiciler de keyifle bir teröristin paniklemesini izledi.

 Diziye yeni giren Kopuk da şimiden büyük bir kitleye sahip olduğunu düşünüyorum. Hikayesi derinden olan ve Yavuz ile bir bağı olması ilerleyen bölümlerde değişik noktalara götüreceğini tahmin ediyorum. Kopuk bize hem Yavuz’un hemde kendisine ait olan hikayeleri açacağını düşünüyorum ve aşırı derecede beğendiğimi de itiraf etmeliyim. Aşırı komik bulduğum sahne ise Feyzullah ve Keşanlı’nın Esma teyzeyi otobüs den indirmesiydi. Genellikle sevgilisini öyle otobüslerden çıkaran geçler yerine annesini çıkaran tatlı bir Feyzullah izledik. 

Tim’in kısa toplantısı üzere harekete geçen Ateş patlayıcıları hazırlayan adamın peşine düştü. Ateş Acar’ın sahnesi zaten ayrı bir hava kattı bölüme. Su dan çıkıp adamları vurması bir çok kişiyi heycanlandırdığını düşünüyorum. Gece üstü İstanbul sokaklarında özel hayatlarını izlediğimiz Tim bu bölüm de çok renkliydi. Keşanlı Melisa ile birlikte bir bağ kurmaya başladı bile, başlarda bende yok ya keşanlı ve sevgili asla olmaz diyenlerden olsam bile yavaş yavaş onlarında birbirine uyduklarını düşünmeye başlıyorum. Melisa karakterin de çok merak ettiğim şeyler olsa bile ağır ilerleyeceğini tahmin ediyorum. Keşanlı’nın diğer sezonlarda da izlediğimiz gibi yardımlarda bulunması ayrı bir mutluluk verdi. Böylece izleyiciler de yardıma el uzatıyor. Eylem ve Fethi ilk kez bu sezon da baş başa yemeğe çıktı. Sezon başından beri süren gerginlik bu bölümde bir çok yerde Eylem’in üzerindeydi. Herşeye rağmen Fethi kadının içini rahatlarsa da Eylem’in bu eski nişanlı konusu yüzünden birçok şeyi düşünüp fazlasıyla bir iç sorgulama yaşayacağını düşünüyorum. Zaten sahnelerin sonunda fotoğrafların çekildiğini izledik. Muhtemmelen Ceylan olacaktır ve ortalığı bir şekilde karıştırmayı başaracaktır diye düşünüyorum. 

Yavuz yine tek başına birşeyler çözmeye başladı. Şahsen ben yalnız kurt olarak takılmasını daha havalı buluyorum. Herşeyi kendi çözüyor ve patlayıcıların yerini de zorlanmadan buldu. 

Ertesi gün doğunduğunda Ateş’in şöföre verdiği düğme üzere konum alan istihbarat sayesinde Tim yeni bir görev için yola çıktı. Aynı zamanda Yavuz da orada bulunuyordu. Yavuzu küçük ama tatsız bir süpriz beklerkenen çok zor dakikalar geçirdiğini düşünüyorum. Tim’e fark ettirmeden bombayı çözmeye çalıştı ve bir çok dakika kaybetti. Bu gerilimi bu derece izlemek beni gerçekten şaşırttı. Fragmana bakarsak o sahnenin son part sahnesi olacağını düşünmekteydim ama ters köşe oldu. Tim görevini başarı ile tamamladığında Yavuz da bombayı durdurmuştu. Geri dönüşünde Nadya ve adamlarıyla karşılaşmayı tahmin etmiyordu tabiki. Ormanda oluşan kısa bir kovalamaca ardından ne yazık ki bu sefer Yavuz Nadyanın eline düştü. Yavuz gözlerini açtığında cam kaplı birşeyin ortasında durması bence güzel bir tasarlamaydı. Herzaman olduğu gibi elini kolunu bağlayıp işkence edilmedi. Kalpten daha doğrusu damardan girildi. Yavuz’un kayıplarını gözlerine sokarak acı çektirirkenen bölümü bu noktada bekledik. 

Heycanlı bölümler bizi bekliyor diye bilirz. Haftaya görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!