Söz 52. Bölüm: Ben Bir Ölüyüm

52. bölümünü izlediğimiz söz dizisinin yorumuna hoş geldiniz.

Başta söylemeden geçemeyeceğim, yeni sezonda yenilik olarak oluşan jenerik girmeden önce bir sahnenin kesit verilmesi benim çok hoşuma gitti. Daha kaliteli olmuş.

Dragan her şekilde ortalığı karıştırmaktan geri durmayacağı çok belli. Sevgilisi Nadya ile birlikte daha bir çok insanı öldürüp güvenlik protokolüne ulaşmak için ellerinden gelenini yapacaklarına eminim.

Yavuz yalnız kurt olarak dizide rolünü korurken bu yeni görevinden sadece ustasının haberdar olması biraz zor olacağını gösteriyor. Tim hiçbir şekilde bu kadar vazgeçmesine anlam veremeyecektir. Yine de soğuk kanlılığını koruması taktir edici.

Yavuz komutanın gidişi ile birlikte Tim’in komutanı eksik kalınca bu komutayı Erdem Ateş’e verdi. Fakat Ateş hem istihbarat da hem de sahada kalmak istediği için bunu kabul etmedi. Komuta bu yüzden Fethi’ye verildi. Fethi ise “Komutan olarak Tim’in başında dursa bile Tim’in asıl komutanı hep Yavuz Karasu kalacakdedi. Bence bunu sadece yasal işlemler için yapması ve gönlünden sadece Yavuz komutanın geçmesi bile kardeşliğin bir sembolüdür.

Eylem’in aldığı bilgilerle istihbarat da ifşalanan elemanları kurtarmaya giden Tim yine zorluklarla sınanıyor. Zalımlara zalımca davranmak yerine onları da kurtaran merhametli bir Tim izledik bu bölüm. 

Yavuz’un gizemli halleri aşırı hoşuma gidiyor. Yalnız kurt olarak bile harika sahneler izliyoruz. Adama işkence etmek yerine mesela yaptıkları işkence ve saldırıları gösterip adamı bunaltması bile zekice bir hareket.

Melisa adlı yeni karakterin de değişik bir hikayeye sahip olduğuna inanıyorum. Mücahit de Melisa’nın peşini bırakmayacağından eminim. Güzel bir ilişki izleyeceğimiz belli.

Düğünde iki şeye bayıldım. Birinci olarak şehitlerin anılması ve o duygusallığı hissettirmeleri tüyleri diken diken etti. İkinci olarak da zeybek oynamaları rklerin sadece zeybekte yere çöktüğünün bir simgesiydi aslında.

Bölüm sonu Yavuz’un vurulmasıyla birlikte ortalık da karışmış durumda. Yeni bölümde Nadya kaçacaktır ve Tim bir iz bulacaktır diye tahmin ediyorum. Haftaya görüşmek üzere. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!