tds_thumb_td_300x0
Skam’ın Gay Çifti Evak’ı Sevmek İçin 5 Neden!

Skam… Türkçesi Utanç anlamına gelen 4 sezonluk bir Norveç dizisi. Skam öyle bir dizi ki içinde herkesin kendine yakın hissedebileceği bir karakter veya çift mutlaka var, bu çiftlerin içinde bana en yakın geleni ise Even ve Isak, yani namıdeğer Evak. Bu yazımda da size Evak’ı sevmek için 5 neden yazacağım.


1) ÖZELLER

Even ve Isak, bildiğimiz üzere dizinin tek gay çifti. Bana göre cinsel yönelimleri yüzünden arada kalmaları, insanlardan ve onların tepkilerinden çekinerek birbirlerine olan duygularını hemen söyleyememeleri onları güzel kılan sebeplerden biri.

2) VERDİKLERİ BİR MESAJ VAR

Skam 4 sezonluk bir dizi ve her sezon farklı bir karakter üzerinden işleniyor, 3. Sezon ise Isak’in sezonu ve biz Evak’ı ilk olarak bu sezonda görüyoruz. Sezon boyunca gerçekten bize çok güzel şeyler izletiyorlar ve izlettikleri şeyler bir mesaj içeriyor. ALT ER LOVE, yani HER ŞEYİN BAŞI SEVGİDİR.. Bana göre bu mesaj bu çifti sevmemizi sağlayan nedenlerin başında geliyor.

 

3) KOMİKLER

Onlar gerçekten dizinin en komik çiftlerinden biri. İlk sahnelerini hatırlayalım, tuvalettelerdi, ellerini yıkıyorlardı ve kurulayacaklarken, Even tüm peçeteleri bitirip Isak’a ‘Sana da mı lazımdı?’ diye soruyordu. Bunun gibi en romantik sahnelerinde bile bizi güldürebilmeyi başarabilen bir çifti sevmeyip ne yapalım?

4) EVEN’IN HASTALIĞI

Hepimizin bildiği üzere Even, bipolar hastası, yani bir süre depresifken bir süre çok mutlu olabiliyor. Bu durum onlar için en başta engel gibi gözüküyordu fakat Isak, Even’ı her haliyle,mutluyken de depresifken de sevebileceğini bize kanıtladı ve onlar çok mutlu oldu.

5) KENDİLERİNİ BULDULAR

Isak 1.sezondan itibaren dizide bulunan bir karakterdi, en başlarda da gay mi değil mi diye kafamızda soru işaretleri oluşsa da Even gelene kadar Isak’ın gay olduğu konusunda bir netlik yoktu. Sonra 3.sezonda Isak, Even ile tanıştı, bir süre kendini tanımaya çalıştı ve sonrasında tam anlamıyla kendini buldu, belki Even olmasaydı, Isak hiçbir zaman kendini bulamayacaktı. Aynı şekilde Even da Isak’tan önce Sonja ile beraberdi, yani o da gay olduğundan emin değildi, fakat Isak’tan sonra o da bunu tam anlamıyla kabul etti ve kendini buldu. Bu yüzden onlar gerçekten sevilmeyi hak eden bir çift…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!