Sıcak Bir Arkadaşlık Hikayesi: Intouchables

 Intouchables- Can Dostum

İnanılmaz bir hikaye… Yıllarca sevdiği şeyleri yapıp istediği her şeyi elde etmiş zengin bir adam ancak bir kaza sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum ve çevresi tarafından cam fanusta yaşamak zorunda kalan Philippe. Ailesi bile olmamış sadece sürekli çalışıp evdekilere para getirmek zorunda kalan ama hayatı asla sevmekten vazgeçmemiş Driss. Seviyor gibi göründüğünüz her şey aslında sevdiğiniz şeyler olmak zorunda değil. Gerçek bir hikayeden esinlenilen ve anlatımı efsane olan bir başyapıt.

Driss gerçek adı ile Abdel aslında kendi hayatı asla olmamış ve zor hayat şartlarında evdeki kardeşlerine bakmaz zorunda olan , yiyecek ekmeği bile zor bulan ama sevdiği şeyleri yapmaktan vazgeçmemiş bir adam. Müzikle ilgili, resim yapabilen , espri yeteneği yüksek hatta girdiğimi ortama uyum sağlamayı başarabilen bir adam. Philippe başarılı, kariyer sahibi , sanattan ve müzikten anlayan ama geçirdiği kaza sonucu boynundan itibaren felçli kendi başına hiçbir şeyi yapamayan bir adam. Philippe eli kolu olacak bir adam ararlarken karşılaşan ikilimizin çok başka bir hayata merhaba dediklerini sonradan fark ediyoruz.

Philippe’nin acıları çok fazla ve elinden parayla bakım dışında bir şey gelmezken Driss ona bir hayatının olduğunu gösterir. Klasik bakıcılardan farklıdır aslında… Hayatın kıymetini ve sakat olduğunu için eve tıkılıp kalmasını istemez Philippe . Birlikte geçirdikleri zaman sırasında ikisi içinde hayatı keşfetmek tam burada başlar.Zenginliği görmemiş bir adam(Driss) ve hayatı tekerlekli sandalyeden ibaret (Philippe) başka bir adam. Birbirlerine çok iyi gelen ve mutluluğu arkadaşlıkta bulan ikili tam olarak yürek ısıtan cinsten. Sevdiğiniz insan için zevklerini tekrar gözden geçirir miydiniz? Sorunun cevabı hayır ise kesinlikle izleyin arkadaşlığın, birlikte yaptığınız ve keyif alabileceğiniz şeylerin olduğunu hatırlatan bu filme bir şans verin .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!