tds_thumb_td_300x0
Shameless 9. Sezon 1. Bölüm Yorumu: Aile Her Şey mi?

Shameless yine gerek soundtrack ve çekim gerekse kara mizah kalitesi ile sezona hızlı ve güzel bir başlangıç yaptı. Bölümde çalan şarkılar ile moddan moda girerken Gallagherların bütün üyelerine teker teker kavuştuk! Fiona, komşusu ile sevgili, Debbie kaynak işinde çalışmaya devam ediyor, Carl askeriyede, Ian hapiste, Liam okulda, Frank ise özel okulun okul aile birliğini birbirine katıyor!

Frank ile başlayalım, Shameless sosyolojik bakış açısı ve kara mizahından hiçbir şey kaybetmemiş. Güya üstün ve elit yaşam sürenlerin içerden nasıl yozlaştığını oldukça eğlenceli bir dille izledik. Frank’in bütün okul aile birliğine Frengi bulaştıması tam bir komediydi! Şaşırdık mı? Hayır. Frank Gallagher bu! 🙂

Fiona ise sezonu Ian’ı hapisten çıkarmak için para denkleştirmeye çalışarak açtı. Hala kardeşleri için çalışıyor olması tipik bir Shameless ve Fiona sahnesiydi. Ancak Gallagher ruhunu küçük kardeşler taşımıyor mu ne? Debbie ve diğerleri parayı geri ödeyemeyecekse veya hapisten çıkınca da aynı şeyleri yapacaksa Fiona neden çabalıyorsun kafasındalar. Fiona ise bu tepkiye hem şaşırdı hem de durup düşündü. Bu sezon “aile her şeydir” mottosu dağılacak mı yoksa hepsi birer ders alıp yine birlik mi olacaklar göreceğiz.

Fiona’nın diziden ayrılma durumunu göz önünde bulundurursak artık kardeşlerini kendi başlarının çarelerine bakmamaları konusunda kendi hallerine bırakabilir ve biraz da kendi için yaşayabilir gibi duruyor. Ancak bu bize kalırsa ilk sezonların Shameless ruhuna çok aykırı olur. Shameless’ın en güzel yanı o ötekileştirilmiş insanların aslında ailelerine nasıl düşkün olduklaını ve nasıl bir sevgiyle birbirine bağlı olduklarını görmemizdi. Eğer onlar da çözülürse Shameless’ı Shameless yapan ne kalır bilemiyoruz. Shameless neydi? Shameless emekti!:)

Kısacası bol bol güldüğümüz ve özlemişiz be dediğimiz bir sezon açılışıydı ama 9. sezon bizi nereye götürecek bu konuda pek bir şey yoktu. Bu da bir süredir seyircilerin yakındığı gibi dizinin konusu mu tükendi demek oluyor göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!