tds_thumb_td_300x0
Shadowhunters Dizisini Sevmememizin 4 Nedeni!

1-Kitabından Çok Farklı Olması!

Ölümcül Oyuncaklar serisini okuyanlar bilir. Jace ve Clary’nin tanışmaları bile kitaptan farklıydı. Bunu fazla umursamayıp izlemeye devam ettik. Ancak yeni sezonda Sebastian’ı görünce adeta şok olduk! Sebastian’ın ikinci sezonda ne işi var?! Bildiğiniz gibi Sebastian seriye Camlar Şehri’nde dahil oluyor. Yani serinin 3.kitabında. Ancak dizi daha farklı ilerliyor. Sebastian ve Clary’nin Idris’te karşılaşmaları gerekirken dizide bomboş bir şekilde karşılaşıyorlar. Üstelik Clary’nin annesi ölmemesi gerekirken ölüyor! Halbuki kitapta ölmüyordu!

2-Climon İlişkisi!

Jace ve Clary kardeş olduklarını öğrendiklerinde haliyle birbirlerinden uzak duruyorlar. Ancak dizide bu uzaklık o kadar fazla ki Clary bir ara Jace’in varlığını unutup Simon’ın kollarına atlıyor! Kitapta da bu ilişki vardı ama çok uzun sürmedi. Clary Jace’den uzak kalmayı pek başaramıyordu. Aralarındaki o bağ,o tutku,o ateş ne yazık ki dizide yoktu.

3-Yapmacık Efektler!

Diziye heyecanla başlayıp o efektleri görünce ekranı hemen kapatma isteğiyle dolup taştım. Fantastik ögelerle dolu bu romanı nasıl olur da bu şekilde uyarlarsınız?

4-Enstitü!

Kitapta çok çok eski olan enstitümüz dizide teknolojik aletlerle dolu bir yer! Kitapta bu kadar güzel anlatılan enstitüyü nasıl olur da bu şekilde yaparsınız? Sinirlendik açıkçası.

Dizinin uyarlama olduğunu düşünmeden izlersek sevebiliriz elbette. Ancak bunun Ölümcül Oyuncaklar uyarlaması olduğunu düşünerek izlersek bir dakika bile dayanamayıp kapatabiliriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!