Sezonun Dikkat Çeken Kadın Karakterleri

Sezona sevilen ve özlenen kadın oyuncularının dönüşü damgasını vurdu. Üstelik dizileri ve canlandırdıkları karakterler de bir o kadar iddialı olunca, keyfine doyum olmaz bir sezon yaşıyoruz. Madem bu sezona kadın oyuncular damgasını vurdu, öyleyse biz de 8 Mart’a özel bir yazı kaleme alalım istedik. Kimini yeni tanıdığımız, kimi yıllardır hayranı olduğumuz kadın oyuncuların canlandırdığı, sezona damgasını vuran kadın karakterlere biz göz atalım mı?

Sadakatsiz – Asya (Cansu Dere)

Eşinin kendisini aldattığını öğrenen doktor bir kadının hikayesini anlatan dizide, Asya güçlü duruşu ile her bölüm izleyici kendine hayran bırakıyor.

Menajerimi Ara – Dicle (Ahsen Eroğlu)

Menajerimi Ara’nın Dicle’si özellikle bu sezon başlarken hepimizi umutlandıran bir karakter oldu. Yeni mezun ve ajansta asistan olarak işe başlayan Dicle’nin hem iş yerinde hem ev arkadaşıyla hem onu terk eden babasıyla olan maceraları birçok yokuş içeriyor ama Dicle, basamakları zekasıyla ve azmiyle bir bir tırmanıyor.

Menajerimi ara – Feris (Canan Ergüder)

Canan Ergüder’in dönüşü efsane oldu diyebilir miyiz? Feris son dönemin en orijinal, dominant ve güçlü karakterlerinden biri. Otuzlarının sonlarında ve kariyerinin zirvesindeki Feris, sözünü asla esirgemiyor, duygularını gizlemiyor ve önüne geleni zekası ve öz güveniyle tokatlıyor adeta.

Son Yaz – Canan (Funda Eryiğit)

Funda Eryiğit de yine ekranlarda görmeyi özlediğimiz bir isimdi. Son Yaz’da canlandırdığı Avukat Canan Kara karakteri ile onun da dönüşü çok güzel oldu. Canan’ın hem naif hem de güçlü ve inatçı tarafını bu kadar güzel harmanlamak Funda’dan başka kime bu kadar yakışırdı bilemiyoruz… Savcı olan eşine çok aşık olmasına rağmen kendinden ödün vermemenin gerekliliğinin çok güzel bir örneğini sergiliyor Canan.

Son Yaz – Yağmur (Hafsanur Sancaktutan)

Annesi Canan’ın deyimiyle ”feminist manifesto” 🙂 Evet, Yağmur babasına karşı annesini ezdirmemek için tam bir anneci. Ama hırsını, egosunu, gözü karalığını, cesaretini, inatçılığını da savcı babasından almış denebilir. Zeki, güçlü, tuttuğunu koparan ve de ayakları yere sağlam basan bir karakter Yağmur. Ergenlik tribi nedir bilmiyor, hem ailesine hem arkadaşlarına verdiği destekle gönülleri fethediyor.

Masumlar Apartmanı – Safiye (Ezgi Mola)

Ezgi Mola’yı dramda da izleme şansına eriştiğimiz için çok mutlu olduğumuz dizi ve karakterdir. Safiye, herkesin bildiği gibi temizlik hastalığı bulunan bir karakter. Aslında, kafasının içinde annesinin sesiyle yaşıyor. Annesinin çocukken aklına kazıdığı her şey yer etmiş kirlenmemek için ne dışarı çıkabiliyor, ne eve dışardan bir şey sokuyor ne de aşka inanıyor… Bu nedenle çevresindekiler için hayatı zorlaştırsa da, anne ve babasının hatalarını gördükçe Safiye’yi anlamamak, üzülmemek mümkün değil. Ezgi Mola da ayrıca performansıyla göz dolduruyor. Uzun zamandır ekranda gördüğümüz en ilginç ve adından söz ettiren karakter oldu Safiye.

Bir Başkadır – Meryem (Öykü Karayel)

Biz de ne yapıyoruz ne ediyoruz lafı istediğimiz yere getiriyoruz… Evet, Öykü Karayel’i bu listede anmamak olmazdı. Netflix dizisi Bir Başkadır’a damgasını vuran bir karakterle çıktı karşımıza. Meryem, o kadar etkileyici ve gerçek bir karakterdi ki diziye ayrı ona ayrı Öykü Karayel’e ayrı bayıldık.

Alev Alev – Cemre (Demet Evgar)

Avlu ile ekrana damga vuran Demet Evgar, yine adından çok söz ettiren bir kadın karakter ve diziyle ekran karşısında. Cemre’nin özellikle kadınlar ile ilgili tiradı sosyal medyada bir dönem çok konuşulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!