Sen Anlat Karadeniz: Beklentilerimiz (2)

Sen Anlat Karadeniz’in yeni sezonuna sayılı günler kala izleyici olarak karakterlerde neler bekliyoruz? Bu sorunun cevabının bir kısmını ilk partta verdik. Şimdi sıra ikinci partta. Hayde hep birlikte göz atmaya, buyrun!

“Avukat Hanım”

8) Esma Hopalı

Nefes’in hukuk yolundaki en büyük destekçisi Avukat Esma. Oy Asiye’nin amcakızı. Zamanında Yiğit gibi annesinin uğradığı şiddete şahit olmuş, travmalar içinde büyümüş bir kadın. İstiyoruz ki Avukat Esma gelmekte olan sezonda dişli, tuttuğunu koparan biri olsun. Nefes’le ilerledikleri hukuk mücadelesinde daha çok sesi çıksın, köşeye sıkışmasın. Ağzı laf yapsın, zalimi bu mücadele de halt edecek hamlelerde bulunsun.

“Kaleli Ailesi’nin Gülümseten Yüzleri”

9) Yangazlar

Onlar ekran karşısında biz izleyicileri hiç şüphesiz güldüren, Kaleli Ailesi’nin enerji kaynağı olan sempatik ikili Murat ve Fatih. Nefes ve Yiğit’e ilk günden beri tam destek olup, yengesi ve yeğeni olarak bildiler. Bu sezon bol sahneleri olsun, kalpleri kimin için atıyorsa onlarla güzel bir birliktelikleri olsun. Daha çok tepelensinler, kahkahalara boğsunlar bizi yine.

“Kaleli Ailesi’nin Meleği”

10) Balım Kaleli

Kaleli Ailesi’nin ilk göz ağrısı o. Yiğitle olan oyun sahneleri, Yiğit’i kardeşi gibi koruyup kollaması, yengesi Nefesle sohbetleri, amcaları ile şen şakrak hallerini çok görmek istiyoruz. Balım Kaleli rüzgarı essin bu sezon bolca.

“Ruhlarımıza Şifa Fısıldayan Adam”

11) Osman Hoca

Kalplerimize güzelikleri aşılayan, kulağımıza Rabbimizin dediklerini fısıldayan baba gibi baba Osman Hoca. İlk günden Tanrı misafiri olarak ağırladığı Nefes’i gün geçtikçe kızı bildi ve koltuğunun altına alıp ona bir baba oldu. Cahil yüreklere gittikleri yolun yanlış olduğunu söyledi. İlk sezondan daha da çok yüreklerimiz ve kulaklarımız Osman Hoca’nın güzel öğütleri ve vaazları ile şen olsun.

“Candan Asiye Reis”

12) Asiye Kaleli:

Kendisi gelinlerin hası, eltilerin kraliçesi. Kalbi merhametle çevrili olan Asiye, kocası ve kaynanasına rağmen Nefes’i kız kardeşi, ardından eltisi bildi. Nefesle olan diyalogları, Saniye ile atışmaları, Mustafa ile cilveleştiği, Tahirle dertleştiği, köylüyü kapak ettiği nice sahneleri olsun bu sezon.

“Tahir’in Devrem’i”

13) Komiser Ali:

Ceylan mevzusunun aslını astarını araştırmak için aramıza katıldı kendisi. Tahir’in askerlik arkadaşı ve şimdiden Yangazlar’dan sonra dizinin diğer gülümseteni. Bu sezon daha nice sahneleri olsun. En çok da Tahirle efkar, yengesi Nefes ile devremini çekiştirdiği sohbet; zalime ardı ardına çaktığı aksiyon sahneleri olsun.

“Birbirine candan bağlı baba oğul”

14) Tahir&Yiğit Kaleli:

İlk olarak Nefes’in en büyük umudu, ilk göz ağrısı, canı ciğeri, biricik evladı Yiğit’le başlayalım. Yiğit annesiyle beraber karanlığa karşı savaşmış, annesinin yaşadığı şiddete an be an şahit olmuş bir çocuk. Özgürce hiç sokaklarda koşamadı, denize dokunamadı, bakkala gidip alışveriş yapamadı kısaca çocukluğunun hakkını veremedi Yiğit. Çünkü mahkum edildikleri zindanın canavarı hep engel oldu. Sonradan hayat yüzlerine güldü, Tahir Abisi ile yolları kesişince yaşayamadığı ne varsa hepsini tek tek yaşamaya başladı. Bu sezonda istiyoruz ki Yiğit’in ilkleri devam etsin, çocukluğunu doya doya yaşasın. Okula gitsin, bisiklete binsin, denize dokunsun, gemiye binsin, camiye gitsin, koşsun oynasın, ağız dolusu gülsün, sünnet olsun, karne heyecanı yaşasın, amcaları ile bir olup Sürmene’yi altüst etsin, Tahir Abisi’ne “baba” desin, doğum günü kutlansın vs vs. Kısaca içimizdeki binlerce Yiğit’e en güzel umut ışığı olsun Yiğit Kaleli.

Nefes’in ilk ve son sevdası, ikinci umudu, yaşama sebebi, yuvası, biricik kocası, Karadeniz’in mert adamı Tahir Kaleli’ye gelelim şimdi de. Ayak basmak istemediği Istanbul’da kaderi, yâri, sevdası Nefes’i buldu Tahir. Onunla beraber tüm yaşamı değişti. Karadeniz’in kendisi gibi hırçın, asi, dalgalı olan adam Nefes’in sevgisiyle duruldu. Yiğitle beraber çocukluğuna döndü, çok iyi bir baba oldu. Nefes’e kaybettiği annesi, abisi oldu. Sırtına yaslanamadığı babası oldu. Arkadaşı, dert ortağı, en sonunda aynı yastığa baş koyduğu kocası oldu. Bu sezon da Tahir Nefes’in bedenindeki izleri yok ettiği gibi ruhundaki izleri de yok etmeye devam etsin. Zamanında kendinin açtığı yaralara da şifa olsun. Nefes’in tüm kötü anlarının yerine güzellerini koysun. Yayla evinde güzel bir evlilik teklifi etsin, gemide diline hâkim olamayıp ettiği laflar için özür dilesin. Nefes’e hayallerini gerçek kılarken destek olsun. Kısaca yine ve yine oğluna da karısına da şifa, umut, inat, destek, kol kanat olsun.

“Mavi Tüylü Geyik”

15) Nefes Kaleli:

Sekiz yıl boyunca gördüğü her türlü şiddete karşı, çektiği onca acıya rağmen yılmamış, zalime boyun eğmemiş, dimdik ayakta durmuş güçlü bir kadın Nefes. Tahir’in ansızın hayatına dahil olması ile aydınlığın kapısı aralayıp, özgürlüğün kollarına koşmuştu. Tahir’in sabrı, merhameti, sonsuz sevgisi ile hem bedenen hem ruhen iyileşti Nefes. Daha da iyi olacaktır eminiz ki. Bu sezon da tüm kalbimiz onunla. Kocası ve oğlu ile tüm mutluluklar onun olsun. İçinde ukde kalan ne varsa hepsini tek tek yaşasın. Açıktan okusun, bir yandan da çalışsın. Telli duvaklı bir gelin olsun. Tahir’le iletişimleri daha da iyi olsun. Karı koca beraber yemeğe çıksınlar, serenderde sohbet etsinler. Birlikte uyuyup birlikte uyansınlar. Hem Kaleli Konak’ta hem Sürmene’de Nefes de artık buradan biri olarak benimsensin. Yeniden anneliği tatsın, evladını sağlıkla kucağına alsın. Hukuk yolunda zalimle savaşsın ve mücadeleyi kazansın. Psikolog olsun. Kısacası tüm hayalleri gerçek olsun, gücüne güç katsın. İçimizdeki binlerce Nefes’e hikayesiyle umut ışığı olsun.

“Karadeniz’in şahit olduğu en büyük sevda”

Nefeslerimizi tuttuk, dikkatimizi Atv ekranlarına verdik, yeni sezon için günleri sayıyoruz. Şimdiden acayip güçlü takımın çok mutlu olduğu, zalimlerin kaybettiği, Nefesle Tahir’in sevda ateşinin arttığı, umut dolu mesajların verildiği, bol reytingli, keyifli, güzel bir yeni sezon olsun inşallah.

Okuyan gözlerinize sağlık…💙

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!