tds_thumb_td_300x0
Sen Ankat Karadeniz 23. Bölüm: Kopmayan Bağları Güçlendirmek

 İnişli Çıkışlı Ve Duygu Değişimi Aşırı Olan Bölüme Dair Yorumumuzla Karşınızdayız…

Vedat’ın Ortadan Kaybolduğunu Düşünen Kaleliler Hayatlarına Kaldıkları Yerden Devam Etmeye Çalışıyor Ellerinden Geldikçe De Mutlu Olmaya Çabalıyorlardı. Asiye’nin Hamileliği Aileye Ayrı Bir Neşe Katmıştı Elbette Saniye İle Olan Didişmeleri Daha Bir Tatlanmıştı, Nazı Cilvesi Yerli Yerinde Bi Asiye Kaleli Vardı. 🙂

Hala Nefes ve Tahir’in Evliliğini Kabul Etmeyen Trabzon Halkı İse Onlara Hayatı Dar Etmeye Devam Ediyor. Nefes Kendi Ayaklarının Üstünde Durmaya Çalıştıkça Hayat Karşısına Bi Engel Daha Çıkarıyor Sanki Ama O Umuduna, İnadına, Tahirine Tutunuyor Her Defasında. Kendi Gibi Yaralı Olan Mercan İçin Elinden Gelen Her Şeyi Yapmaya Çalışan Nefes’i Dağdevirenler Her Defasında Durduruyor Ve Umutlarını Yıkıyor…Artık Nazar Da Akıllanmış, Nefes’i Gördüğünde Umutla Seslendi Ona Ama Çabaladıkça Engellenen Nefes İçin Nafileydi Bu Olanlar.

Bu Bölüm Ayrıca, Minik Kurt Erkek Olacak Diye Herkeste Bir Telaş Heyecan Vardı. Horon Gösterisiyle Akıllarda Taht Kuran Sünnet Düğünü Belasız Tamamlanmış, Herkes Mutlu Devam Ederken  Vedat’ın Durmayacağı Da Belliydi Elbet Kalelileri Ekmek Tekneleri İle Tehdit Eden Vedat İstediğine Ulaştı. Asiye’yi Kapana Sıkıştırdı, Nefes’i Çok Ama Çok Zor Bir Durumda Bıraktı.

 Ailede Mustafa Ve Saniye Hanımdan Bu Kadar Da Olmaz Dedirten Tepkiler Alan Nefes Çareyi, Dermanını Yine Oğlunda Bulmuştu. Asiye İse Her Zaman Ki Reisliğinden Ödün Vermeyip Vedat’ı Delirtmeyi, Gerçekleri Suratına Hiç Çekinmeden Çarpmayı Çok İyi Beceriyor. Doğruları Tüm Çıplaklığıyla İnkar Etmeden Haykıran Asiye Karşısında Vedat Fikret Bey’e Olan Sözünden dolayı Asiye’ye Zarar Veremiyordu. Zaten Amacı Asiye Değil Her Zaman Ki Gibi Tahir İdi. Başarmış Mıydı, İki Kardeşi Düşman Edebilmiş Miydi Birbirine, Şimdi Bu Kardeşler Vazgeçebilecekler Miydi Artık Ayrılmaz Kaleli Erkekliğinden… Mustafa Karısı Ve Oğlunu Kurtarabilmek İçin Yapmıştı Bunu Evet Kardeşine Düşman Olmuş Kurşunlar Yemesine İzin Vermişti. Cesaretinden Ve Deliliğinden Ödün Vermeyen Tahir’i Yerde Cansız Gören Nefes’in İse Artık Gözü Dönmüştü Ve Sevdiği Adamı O Hale Getiren Canavarı Yok Etmek İçin Elinden Geleni Ardına Koymayacaktı.

Vedat Ve Nefes Artık Karşı Karşıya!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!