SelDem’i Hatırlatan Şarkılar!

Her Yerde Sen o kadar iyi geldi ki bana bu yaz.. Böyle bir dizi yazıldığı ve çekildiği için gerçekten çok mutluyum. Eğlenceli konseptine rağmen barındırdığı derinlikler, insanı büyüleyen detaylar.. Hepsiyle gönlümle yer etti kocaman. Selin ve Demir’in hikayesini içtenlikle benimsedim. Gecem gündüzüm oldular diyebilirim. Aklımdan neredeyse hiç çıkmıyorlar dersem de, yalan değil. Her ne kadar zorlu süreçlerden geçiyor olsalar da, varlığı insanı mutlu eden bir çift haline geldiler. Dolayısıyla bir söz, bir fotoğraf, bir an, bir şarkı da onları hatırlatmaya başladı bana artık sık sık. Yaşadıkları zihnimde dönüp duruyor, kendiliğinden sahneler oluşuyor aklımda. Onlarla ilgilenmek, üzerine düşünmek keyif veriyor.

Bugün de dedim ki, madem öyle ben bu fırsatı değerlendireyim. Hem aklımda biriktirmekten kurtulurum, hem de çifti seven başka insanlara ulaşmış, onlarla paylaşmış olurum. Hepsi birbirinden güzel, SelDem’i Hatırlatan 5 şarkı gelsin o zaman! Keyifli Okumalar.

1- Yalın / Cumhuriyet 👫

aşk mısın dert misin yoksa canına susamak mı benimki hayatı kovalamak mı dört nala bu evde? uyudum uyandım hala anlamadım.. aşktan adam misali, acıdan nefes alamazken..” sizin de gözünüzde canlanmıyor mu Allah aşkına, başlarına açılan belalar, kavgalar, evdeki halleri, Demir’in gerçekten acıdan nefes alamayan hali. Muazzam uyuyor onlara.  “kalbimin orta yerinde bu nasıl bi cumhuriyet, seninki nasıl bi hakimiyet ben anlamadım.. sustum sustum sonunda, dayanamadım!” kısmına girmiyorum bile, sanki onlar için yazılmış. Demir fark etmeden hayatının merkezine oturan Selin’i, içinde tutup yavaş yavaş haykırdıkları her şeyi söylüyor şarkı resmen.

2- Atiye / Soygun Var 🔥

Bu seferki daha ritmik bir şarkı. Şahsi olarak aşırı sevdiğim bi parça olmakla birlikte, son zamanlarda dinledikçe aklıma yine Selin ve Demir’in hikayesini getirmeye başlamıştı. Baksanıza;

“Hey sen ordaki yaklaş, kendinden uzaklaş, gel bana doğru. Koş sınırlarını aş, sırlarını paylaş gözün mü korktu? Sınır, sırlar, yaklaş çağrısı. Selin Sever Demir Erendil’e sesleniyor açıkça. Devam edelim.

Uzatma kur saatini bekliyor seni müthiş yangınlar, öyle deli sevelim ki sorsunlar bizi kim bu çılgınlaar. Bu kısım bana çok eğlenceli bir hava veriyor. Göle düşme sahnesini, Selin’in çatıdan düşüşünü hatırlatıyor. İkili arasındaki tutkunun da temsili gibi.

Şişt eller yukarı, hop aşkını sökül bu gece soygun var. Teslim ol bana, aç kalbini hadi her şeyini dökül bu gece soygun var. Sonra daha hoş cümleler barındıran kısım geliyor.

“Çal, kalp hırsızlığına yok hala bir ceza, meleği duyma. Kal benle biraz daha ne kaldı sabaha kimseyi duyma..” Kalbini vermeye hazır, çalınmasını bekleyen bir Selin ve birlikte huzurla uyuyan bir SelDem canlanıyor direkt.

3- Oğuzhan Koç / Vermem Seni Ellere 💃

“Sevdirdin kendini bana hiç sorma
Bundan sonra sana gözüm gibi ben bakarım.
Seni hiç kimseler alamaz unutma,
Kimseler üzemez karşılarına ben çıkarım..
Bana göre sen benim olmalısın
İçime nefes gibi dolmalısın!
Kaderime yön verecek bir ışık gibi doğmalısın
Ara sıra bazı yok olsan da,
Geceleri üşüdüğüm anlarda
Yanıma koşarak beni kor gibi yakmalısın” 
Allah aşkına bir şey söylememe gerek var mı? 10. Bölümde ateş başında konuştukları, ikisinin de anısı olan üşüme olayı, öpüşme sahnesinde kullanılan ateş metaforu. Hepsi burda işte, bu sözlerde! Demir ve Selin’in sahiplenici tavrının karşılığı da ilk cümlelerde. Aşık oldum uyuma aşık.

4- Duman / Senden Daha Güzel 😍

Öncelikle söylemeliyim, böyle bir efsaneyi SelDem’e uyarlamak benim için çok zevkli.

Kimseyi görmedim ben senden daha güzel (Aşık aşık bakışlar sıralanmaya başladı bile)
Kimseyi tanımadım ben, senden daha özel (Selin’e has tavırlar gözümüzün önünde akıyor)
Kimselere de bakmadım, aklımdan geçen (Kalabalıkta yalnızca birbirlerini gördükleri sahne, ki favorilerimdendir)
Kimseyi tanımadım ben senden daha güzel.
“Sana nerden rastladım?
Oldum derbeder (Bütün ayarlarımı bozdun Selin!, kurallarını yıkmaya niyetlenen + bunu Selin’in alnına alnını dayamışken itiraf eden Demir)
Kendimi sana sakladım (İlk tavizlerini vermek, teslim olmak için)
Senden daha güzel (birlikte yaşadıkları anlar)
Kimseleri de takmadım
Ölsem değişmem (Prensipleri, Alara’yı karşılıksız bırakması olarak yorumlanabilir) (Değişmez tavırları, Selin’e gelince değişecektir veya çoktan değişmiştir..)
Kimseyi tanımadım ben
Senden daha güzel. ( Uyurken, yürürken Selin’e uzun uzun bakan Demir silüeti 😂)
Uzadıkça uzuyor, en iyisi yavaşça bitireyim. Şarkıları cümleleri geçtim, kelimeleri alt üst etmeye başlayacak gibiyim yoksa!🙈

Not: Bu yazının 2.si gelecek. Sevgiler.🌸

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!