Sektörde Neler Oluyor?

Her gün farklı bir habere uyandığımız, gerek tv gerekse beyaz perde hakkında birçok yeniliğe rastladığımız şu son günlerde neler olmuş sizler için derledik. Gelin hep beraber bilgilerimizi tazeleyelim!

Tom Cruise başrollü Top Gun: Maverick rekor kırdı!

İki saat on dakikalık aksiyon filmi Top Gun Maverick, 601.9 milyon dolarlık hasılat ile yurt içi gişesinde yılların efsanesi Titanic’in rekorunu kırdı. Dünya çapında büyük beğeni toplayan film, imdb’de 227 bin kişi tarafından oylanarak 8.6’lık puana ulaşmış ve The Batman, Doctor Strange 2 gibi güçlü filmleri de geride bırakmıştı.

Breaking Bad

Gelmiş geçmiş en iyi dizilerden sayılan Breaking Bad namına yarışır bir şeye daha kavuşuyor. Dizinin çekildiği ve bu sebeple turistik hale gelip ziyaretçi akınına uğrayan Albuquerque’ye Walter White ve Jesse Pinkman’ın heykeli dikilecek! Bilmeyenler için, Albuquerque New Mexico’da bulunuyor.

Black Mirror

6. sezon hazırlığında olan distopik dizinin bir bölümünde Aaron Paul da yer alacak. Dizinin son yayınlanan sezonu 2019’un Haziran ayında 3 bölümü ile Netflix’te yayınlanmıştı.

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too – Review | Netflix Series S5

Stranger Things

Sevilen fantastik dizinin sevilen son sezonu ardından yeni sezon beklentileri başladı. Yapılan açıklamalara göre, dizinin 5. sezonu 2024’te bizlerle olacak.

Emmy adayları belli oldu!

En prestijli ödül törenlerinden biri olan Emmy’nin 2022 adayları belli oldu. Son zamanlarda büyük yükselişe geçen Succession, Better Call Saul, konusu ve işlenişiyle büyük ilgi toplayan Severance, son sezonuyla çok konuşulan Stranger Things, tüm dünyayı ve özellikle sosyal medyayı etkisi altına alan gençlik dizisi Euphoria, Ozark, Squid Game ve Yellowjackets “en iyi drama dizisi” dalındaki adaylar. Ayrıca, 25 farklı kategoride aday gösterilen Succession bu sene en çok aday gösterilen dizi oldu.

Marvel

Fantastik demişken, 2023’te vizyona girecek Barbie filminin Ken’i, La La Land ve The Notebook gibi efsanelerin oyuncusu Ryan Gosling, MCU’ya katıldı.

Career Look - The Silent Power Of Ryan Gosling

HBO

Kalite kokan işleriyle tanınan platform, Jon Snow merkezli bir Game of Thrones dizisi üzerinde çalışmaya başladı. Kaynak: The Hollywood Reporter