Sefirin Kızı 36. Bölüm Yorumu / Bu Senaryo Nereye Gidiyor?

Selam herkese!

Uzun zamandır “Sefirin Kızı” dizisini izliyorum. İlk bölümlerini açıkçası izlememiştim, gündemi çalkalamıştı bekaret konusunu işlediler diye. Ben de bu mevzuları falan işlediler diye diziye ufaktan bir sinir oluyordum ne yalan söyleyeyim. Çünkü kadını aşağılayan dizilerden bıktık arkadaşlar!

Ablam, diziyi bayağı takip ediyordu, onunla ara ara ucundan kıyısından bakarken bir baktım ki ben de izler olmuşum 🙁 Güya kendi kendime bir başkaldırı yaparken çok da sardığını fark ettim, gizleyemeyeceğim. İnsan ne oldu, ne olacak diye merak ediyor. Zaten dizi, bu tarz hassas konularda son zamanlarda iyice batırmaya başlamıştı. Yok, kadına şiddet, yok, cinayetler, eril toplum bilmem neler. En sonunda senarist grubunu değiştirmeye karar verdiler. Reytingleri de oldukça düşmüştü çünkü. Her ne kadar Neslihan Atagül Doğulu’nun ve Engin Akyürek’in oyunculuğu mükemmel olsa da demek ki senaryo iyi işlemeyince izleyici de artık izlememeyi tercih ediyor haklı olarak. Bir de izleyenler bilinçlendi, eskisi gibi her şeyi izlemiyor.

Nare & Melek

Diziden de sürekli bir oyuncu ayrılıyordu bu arada. Akın, Sahra, Loki, Menekşe… Son zamanlarda ise Nare karakterini canlandıran Neslihan Atagül Doğulu’nun da diziye sağlık sorunlarından dolayı ara vereceği konuşuluyordu. Ben de ayrılır, birkaç bölüm sonra diziye tekrar başlar diye düşünüyordum sonuçta başrol oyuncusu. Derken, dün Sefirin Kızı dizisinin sosyal medya hesaplarından gördük ki pat Neslihan Atagül Doğulu diziye veda etmiş 🙁 Dün yayınlanan 36. bölümle birlikte Alacaguş, bu sefer sahiden uçtu. Hem de bayağı kötü bir senaryoyla veda etti. Kadın, onca şey yaşadı yurt dışına gitmedi. Şimdi gönderdiler. Ayrıca Nare karakterini bencil gösterdiler. Ne alaka cidden kimse anlamadı. Tamam, Nare kızına bir yuva arıyordu ama kızını yalnız bırakıp gidecek bir karakter de değildi. Sanki sadece kendini düşünüyormuş gibi bir hava verildi. Hala anlamıyorum bakın hfhkshdf Ne bileyim bari en azından kaza geçirseydi, hastalansaydı falan da öyle diziden ayrılsaydı. Nare’nin yaşamadığı kalmamış bir de karaktere hak etmediği bir son yazmışsınız… Kızı Melek falan düşman oldu annesine birden. Bunca bölüm bu kadar zeki gösterdiğiniz çocuğu bari bu bölümde de öyle yapsaydınız. Annesine hak falan verseydi. Üzülseydi elbette ama niye annesine küstürdünüz çocuğu durduk yere be kardeşim?

Sancar Efe

Bölüm yalnız bayağı duygusaldı. Engin Akyürek tek başına tüm bölümü sırtlanmış. O duyguları falan iyi yansıttı ekrana. Hapisten çıkar çıkmaz fark ediyor ki sevdiği kadın kayıp, Nare’nin babası yine bir şey yapmış belli. Sonra öğreniyor ki Gediz’le zorla evlendirmiş. Atraksiyon yakalarını bırakmıyor zaten Efe ailesinin jfgdffl Nare’den sonra gerçekten üzüldüğüm Melek ile Sancar oldu.

Tuba Büyüküstün & Engin Akyürek

E diziye adını veren karakter çıktı peki şimdi ne olacak? Sancar’ın yolu mu… Yoksa Babam Çok Değişti gibi adını mı değiştirecek? Bir de diziye Tuba Büyüküstün dahil oldu. Kendisine bayılırım ama Nare’den sonra nasıl olacak merak ediyorum. Ayrıca Tuba Büyüküstün’ü ve Engin Akyürek’i Kara Para Aşk’ta partner olarak izlemiştik hatırlarsanız. Elektrikleri o dizide oldukça uyuşuyordu. İzleyelim görelim neler olacak.

Umarım senaryo düzelir de bu kadar iyi oyuncuların bir arada olduğu dizi boşa gitmez. Yoksa hala böyle devam edilirse ben de artık izlemeyecek gibiyim birçok izleyici gibi.

Alacaguş Nare

Seni özleyeceğiz Nare…

Buraya tıklayarak Alacaguş’un vedasına sosyal medyadan nasıl tepkiler gelmiş okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!