Şahsiyet’in Zuhal’i Şebnem Bozoklu’nun Ekran Macerası!

Çıkışını Canım Ailem’de canlandırdığı Meliha karakteri ile yakalayan sevilen oyuncu Şebnem Bozoklu’nun ikinci büyük çıkışı Ulan İstanbul dizisi ile olmuştu. Şimdiyse daha başlamadan çok ses getirmeyi başarmış, seri katil konulu internet dizisi Şahsiyet ile karşımıza çıkıyor. Şebnem Bozoklu kimdir daha yakından tanıyalım! Başarılı oyuncu 20 Ağustos 1979 doğumlu, aslan burcu.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu. Çılgın Hemşire, Selena, Canım Ailem, Bizim Yenge, Galip Derviş, Ulan İstanbul, Çifte Saadet gibi dizilerin yanı sıra Yok Artık, Tatlım Tatlım, Cebimdeki Yabancı, İçimdeki İnsan, Soğuk, Albüm gibi filmlerde rol almıştır. Ayrıca bu sezon kendisini ikisi de devam etmekte olan Kaplan Sarılması ve Arzu Tramvayı adlı oyunlarda izlemekteyiz.

2009 yılında Canım Ailem’deki Meliha rolüyle 36. Hürriyet Altın Kelebek En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü almıştır.

Ulan İstanbul dizisinde partneri Erkan Kolçak Köstendil ile yaptıkları Yanarım düeti 2014 yılında youtube’un en çok izlenen videosu seçildi. İkilinin düet yaptığı diğer şarkılar ise Doktor, Tarzımsın Farzım, Tıkla Beni ve Ben Sevdalı Sen Belalı’dır.

Stranger Things, Dark ve La Casa De Papel son dönemde izlediği diziler. Özellikle koyu bir Stranger Things hayranı.

Yazdığı uzun metraj bir filmi var. Önümüzdeki yıl üzerinde çalışmayı düşünüyor.

Albüm filmi ile 2017 yılında 22. Sadri alışık Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü almıştır.

Puhu TV’de yayınlanacak olan Şahsiyet dizisinde Zuhal olarak karşımıza çıkıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!