tds_thumb_td_300x0
Şahin Tepesi 4. Bölüm: “Küllerinden doğmak”

Geçen hafta Mete’nin Tuna’ya o gecenin videosunu gönderip koz olarak kullanmasında büyük panik yaşar. Olayın hemen ardından ise Mete eve döndüğü zaman annesinin ölüm haberini aldığında köşkten uzaklaşmak zorunda kalmıştır.
Bu durum ise Tuna’ya zaman kazandırdı ve Mete’nin kozlarını yok etmek için harekete geçirmiştir.Birbirlerinin her daim yanlarında yer alan Efe ve Verda ise yakınlaşmaya başlamıştır. Tabiî Efeyi de değiştirmeye ve züppe tipinde sıyıran Verdadır ve ikisinin de farklı duygularla birbirlerine bağlantıları çok güçlüdür.Denizin yalnız kalma isteği sonucunda Dağ Evine gitmesi Verda’nın gözüne takılmıştır. Efe ve Verda Deniz’i bulmak için çıktıklarında ve Denizi bulduklarında birbiri eksenine iyiden iyiye yaklaşmaları sürüyordu.Bu yakınlaşmanın tanığı olan Tuna ise birbirlerine bağlanacak olan duyguların kopmasını sağlamasıda birebir. Tuna’na Verdaya ağır şekilde hakaret etmesiyle ve yetmeyip Melek ve Cem’in önünde de hakaretlerine devam etmesi ise her iki tarafında birbirine kavuşması zor görünüyor. Efe’nin eski sevgilisi de Verda’nın öğrencisi olması derken Efe’nin tam da oraya gelmesiyle ikisini tek gören Cem ise Efeyle kavgaya tutuşması Verda’nın işinden olmasına sebep olmuştur.Cem ise Ayça ve Ağabeyinin kendisine yaptığı oyunu anladığında içinde ki aşkın bitmesine neden olmuştur. Lâkin Ayça’nın ağabeyi bunun peşini bırakmayacağında kararlı. Öte yandan Cem’in Denize yardım etmesi ikilinin de fazla yakınlaşmasına hatta ve hatta Denizin beklenmedik öpmesiyle ikilinin arasının alevlenmesine neden oldu.


Melek’in üzerinde çalıştığı kokunun eksiğini bulması da Erkan’ın ona gönderdiği çiçekler sayesinde olmuştur.Melek ve Erkan yakınlaşması ise hem Demiri hem de Ceylanı son derece rahatsız ettiği belli. Melek ise öte yandan bu kokuyu üretebilmeye geçirmesi için ortağa ihtiyacı vardır ve o da yine Erkan sayesinde gerçekleşmişti derken Tuna’nın yine araya girmesiyle tam toplantı günü anlaşma bitse de Erkanın son anki hamlesiyle Şeb-i Verda’nın ortağı ise Demirdir. Ceylan’ın ise bu yakınlaşmanın canını sıkacağa benziyor.


Olayları tam kontrol ettim derken Tuna’nın başına o gecenin başka biri tarafından görülmesi onu daha da çıkmaza sokuyor.
Tuna ve Denizi o akşam gören adam ise polise söyleyeceğini haber verip gittiği anda kapuşonlu biri tarafında kafasına sert darbeler yüzünden ölüme terk edilmiş bir adam ve onu bulan Melek. Bir hafta kolay geçmeyecek gibi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!