tds_thumb_td_300x0
Sabrina 9. Bölüm Yorumu: Dirilen Oğlan

Evet, bunu da yaptı. Sabrina bütün kuralları yıktı ve birölüyü diriltti. Ya da öyle zannetti.

Sabrina’nın, Harvey’in abisi Tommy’i geri getirme planı işeyaradı yaramasına da, tam beklenilen gibi değil… Tuhaf kız kardeşlerdenbirisi olan Agatha’yı öldürüp, Habil ve Kabil toprağında yenidendiriltmişlerdi. Bu şekilde ölümü kandırabileceğini düşünmüştü Sabrina. Ama ölümsandığından daha zeki ve kutsal… Yaşama karşılık başka bir yaşam alamadığıiçin hem Tommy’nin ruhu bedenine ait olamadı hem de Agatha’nın ruhu dünyayauyum sağlayamadı.

Tommy sadece boş boş oturmuyor aynı zamanda yemek yemiyor ve su içmiyordu. Davranışları garipti. Sadece babası Harvey’i dövdüğü zaman babasını öldürmeye çalışmış ya da futbol topu atıldığı zaman ani bir şekilde tutmuştu. Onun dışında bütün hareketleri durağan ve kendini tekrarlar nitelikteydi.

Sabrina bütün bunlarla uğraşırken, Ambrose yarı özgürlüğünün tadını çıkarıyor, Zelda hala ve Peder Blackwood ilişkilerine ‘ibadet’ adı altında devam ediyor ve Sabrina ne kadar saklamaya çalışırsa çalışsın Hilda hala bütün diriltme olayını öğreniyor.

Roz’un gördüğü rüyadan yola çıkarak Tommy’i görmeye giden Sabrina ve Roz, yeni bir imge yakalamanın peşindedir. Ve aradıkları şeyi de bulurlar. Ağlayan bir bebek sesi ve ağaç kenarında bekleyen bir Tommy görmesinin yanında Sabrina’yı da konuşan bir ölü şeklinde gören Roz, bunu Sabrina’ya söylemedi ve olanları kafasında anlamlandırmaya çalıştı. Bölümün sonlarına doğru da Susie, Dorothea ile Spellman ailesinin cadı olması hususunda bir konuşma yaptı ve şüpheye düşen Roz ve Susie ikilisinin aklına Sabrina’nın bir cadı olduğu düşüncesi kazınmaya başladı.

Bu sırada Roz’un gördüğü imgelerden yola çıkan Sabrina, Tommy’nin arafta olduğunu anladı ve onu kurtarmak üzere bir plan yaptı. Fakat bu sırada Hilda halanın yanı sıra Zelda hala da bütün olanları öğrendi ve bu duruma karşı çıktı. Kavga ettikleri sahne ne kadar can yakıcı olsa da Sabrina’nın vazgeçmek gibi bir niyeti yoktu ve halaları yanında olmuyorsa, yanında olabilecek tek kişiye gitti. Wardwell.

‘Sende benim annem değilsin Zelda hala!’ demişti Sabrina.Bunun üzerine kendini kırbaçla cezalandıran Zelda’yı Hilda kurtardı ve şöylesöyledi: ‘Sabrina’yı hiç almayacaktık. Diana’nın ailesinin almasına izinverecektik.’ burası bir şekilde beni şüphelendirdi. Bu konuya girmelerinin birsebebi olduğunu varsayıyorum. Geçmişi öğrenmek için sabırsızlanıyorum!

Sabrina Tommy’i kurtarmak için arafa giderken, PederBlackwood  Zelda’ya güvenmiyor ve Tommy’iöldürme görevini tuhaf kız kardeşlere veriyor. Bir ara bütün plan bozulacağıiçin aşırı endişelenmiştim fakat Nick sağ olsun tuhaf kız kardeşler amaçlarınaulaşamadı.

Diriltme işlemini bir şekilde gerçekleştirmişlerdi fakat araftan ruh kurtarmak? Üstelik ruh yiyen varken… Fakat Sabrina Harvey’i o kadar çok seviyor ki kendi canını tehlikeye atmaya hazır. Ve Sabrina’nın bu mücaadeleci tavrı -arada ne kadar kızsam da- çok hoşuma gidiyor. Arafa girdiği zaman başta annesini gören Sabrina kadar ben de şok oldum. Şok olma sebebim şu… Ne demişti Sabrina? Vaktinden erken ölenlerin gittiği yer. Annesi ve babasının şaibeli öldüğünü biliyoruz fakat sanırım durum sandığımızdan biraz daha karmaşık. Çünkü Sabrina’nın annesi diyor ki :’ Sen benim kızım olamazsın. Vaftiz edildikten sonra bebeğimi aldılar.’ diyor. Fakat kimin aldığını söyleyemeden ruh yiyenler geliyor.

Bu arada Sabrina kaçarken Tommy’i buluyor ve onu çıkartmaya çalışıyor. Derken Wardwell yine yapacağını yapıyor, geçiti erkenden açması gerekirken geç açıyor ve ruh yiyen Tommy’i yakalıyor. Aslında bir ara gerçekten umutlanmıştım. Dizide en sevdiğim karakterin geri dönebilme ihtimali üzerine sevinmiştim fakat bu sefer de olmadı. Sabrina yine yanlış kişiye güvendi. Aslında neden Nick’i çağırmadı merak ediyorum. Wardwell’e gerçekten bu kadar güveniyor mu?

Ve evet, Sabrina artık her şeyi Harvey’e açıklaması gerektiğinin farkında… Ona olan biten her şeyi anlatıyor. Aslına bakarsanız Harvey sandığımdan daha az bir tepki verdi. Sanki içten içe bunu biliyormuş gibi… Artık içinde ruh barındırma ihtimali olmayan Tommy’nin -çok üzülerek söylüyorum ki- ölmesi gerek. Harvey bunu Sabrina yapsın istemiyor çünkü eğer bunu ona yaptırırsa bir daha onun yüzüne bakamaz. Bu yüzden kendisi yapmayı tercih ediyor (birnevi kendi yüzüne bakamamayı Sabrina’nın yüzüne bakamamaya tercih ediyor) ve bu onun için çok zor. İçinde ruhu olsun olmasın sonuçta o onun abisi…

Ne diyelim? Hoşçakal Tommy.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!