tds_thumb_td_300x0
Sabrina 8. Bölüm: Habil ve Kabil Toprağı

Bölüm bir maden kazasıyla başladı ve maalesef korktuğum başıma geldi. Tommy…

Tuhaf kız kardeşler umarım mutludur. Çünkü emellerine ulaştılar. Harvey son anda kurtulsa da Tommy maden göçüğünün altında kaldı. Bir önceki yazımda bahsettiğim gibi Tommy dizide en sevdiğim ikinci karakterdi. Kardeşi için kendi hayatından vazgeçmişti ve bütün fedakarlıklarının yanında sevecen bir insandı. Çok izleyemesek de gelecek bölümlerde daha sık karşılaşmak istediğim bir karakterdi.

Sabrina’nın koruma büyüsü ile birlikte Tommy’nin onu son anda çıkışa doğru itmesiyle hayatta kalan Harvey için, bütün bu yaşananlar dehşet vericiydi. Abisini kendisinin öldürdüğü düşüncesiyle gelen suçluluk duygusu bir yana onun yokluğu kaldıramayacak bir haldeydi ki Sabrina o yokluğu, onun yanında olarak doldurmaya çalışıyordu.

Tabi ki Sabrina’nın tek planı bu değildi. Hilda halasından sadece kendi arazilerinde var olan ‘Habil ve Kabil’ toprağını öğrenmişti ve Tommy için bir diriltme büyüsü yapmayı aklına koymuştu. Ve halalarından yardım isteyemeyeceği için güvendiği birine gitti. Wardwell. Sabrina’nın bu güven konusu üzerinde çalışması gerek.

Wardwell Sabrina’ya ölüler kitabından bahsetse de yardım etmeyeceğini söylüyor. Sabrina… Sence de ölüler kitabını vermek istemeyen birisi için, kitabın yeri hakkında, fazlaca detay vermedi mi? Küçük işaretleri anlamış olsan belki de bu noktaya hiç gelinmeyecekti. Çünkü hepsi aslında Kara efendinin bir planı ve eminim bunların olacağını Wardwell planlamıştı. Ne demişti? ‘Büyük planın küçük parçaları…’

Sabrina bu işin sorumlusunu Roz sayesinde buluyor. Cenazede Harvey ve babası kavga ederken tabutun içinden düşen kaska dokunduğu anda meğer  bir şeyler görmüş Roz. Bundan Sabrina’ya bahsedince ve içinde tuhaf kız kardeşler olunca Sabrina durumu anlıyor ve doğruca yanlarına gidiyor.

Bütün bunlar bir kenarda dursun ve halalarımıza geri dönüş yapalım. Zelda hala… Beni şaşırttığın kadar şaşırtmadın da. İki bölümdür karakterler hakkında aynı şeyi düşünüyorum. Evet, Peder Blackwood ile aralarında o çekim vardı, bunu ilk bölümlerde de görmüştük. Fakat bu ilişkinin ne kadar tehlikeli olabileceğini anlamasını beklerdim. Yani sonuçta Spellman ailesinin en mantıklı kişisi Zelda hala değil miydi? Yine de bu ikilinin ilişkisinin günlük yaşantılarına yansımadığını inkar edemeyiz.

Bunun en çok işe yaradığı kişi ise muhtemelen Ambrose olmuştur. Luke’un Peder ile konuşması sayesinde cezasında hafifletilmeye gidilen Ambrose, artık sanat akademisinde görev alabilecek. Ev dışında bir yerlerde olmak onun için güzel olmalı. Ayrıca Ambrose dizide en sevdiğim karakter olduğu için onun bu heyecanını görmek çok eğlenceliydi.

Sabrina’ya geri dönersek, Tommy’nin başına gelenlerin sorumlusu kız kardeşi Prudence ile tespit ediyor ve ayin için öldürmeyi planlıyor. Ne kadar yeniden diriltme planı olursa olsun, Sabrina’nın öldürme işlemini gerçekleştirmesini beklemezdim. Dönüp ‘ben ne yapıyorum?’ demesini bekledim. Ayrıca Sabrina… Gerçekten ölümü bu şekilde kandırabileceğini mi sandın? Kitapta illaki ‘geri diriltilemez’ mi yazması gerekiyor? Ne diyor kitap? Kana kan. Bence her şey açıkken sen işaretleri pek anlayamadın. Ve ne olursa olsun, bence de bunu yapmaman gerekiyordu.

Ve beklenen an geldi. Kapıda birisi var.

Nak nak.

Nak nak.

Nak nak.

Tommy?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!