tds_thumb_td_300x0
Sabrina 7. Bölüm: Şölenlerin Şöleni!

Evet, Greendale’de şükran günü gelip çattı. Tanrı’ya edilenşükürler, birbirinden çeşit yemekler… Hepsi çok güzel fakat bilin bakalım kimşükran gününü kutlamıyor? Tabi ki tüm cadı meclisleri ve Spellman ailesi. Hildahala şükran gününün ‘sözde’ kilisenin bir adeti olduğu için kutlamadıklarınıözellikle belirtiyor bölümde. Fakat sözde kilise şükreder de cadılar etmez mi?Geçmiş zamanlarda cadı meclisi açlık çekerken, onların hayatını kurtarmakuğruna kendi hayatını feda eden Rahibe Freya’ya şükretmek üzere ‘Şölenlerinşöleni’ adlı bir ziyafet düzenleniyor. Tabi Ambrose’un dediği gibi menü  biraz farklı… Daha önce de insanyiyebildiklerini öğrenmiştik fakat bu sefer sıradan birisi yenilmiyor. KaraEfendi’nin seçtiği belirli sayıdaki ailelerden bir temsilci seçiliyor ve kurasonucu ‘kraliçe’ onuruna layık olan kişi, üç muhteşem günün ardından ziyafet masasınınen değerli konuğu oluyor.

Bu arada Kara Efendi’nin planları hız kesmeden devam ediyor.Wardwell öğrencilerden kendi geçmişlerini öğrenmelerini istiyor. Fakat asıldikkatini çektiği öğrenciler ortada… Sabrina’nın arkadaşları. Bir şeyleri günyüzüne çıkarmaya çalışıyor belli ki… Zamanla bir şekilde yolları ya ayrılacakya da geçmişten ders alıp aynı yolda buluşacaklar.

Kura sonucunda kraliçe olarak Prudence, ona üç gün boyuncahizmet etmesi üzerine de Sabrina seçiliyor. Açıkçası Prudence’a bu bölümbayılarak izledim. Oyunculuğu efsane buluyorum. Prudence’a ayrı bir ruhkattığını düşünüyorum.

Bu arada Sabrina, Prudence’ı şölenlerin şöleninde bir’yemek’ olarak sunulmaktan vazgeçirmeye çalışıyor ve zamanında kraliçe olmaktankaçan bir cadının yanına gidiyorlar. Sabrina, Peder Blackwood’un da kendilerigibi olduğunu, onunda hata yapabileceğini söyleyerek Prudence ikna etmeyeçalışıyor. Fakat Prudence’ın inancı, Sabrina’nın sandığından daha güçlü… Tamo sırada ormana avlanmaya gelen Kinkle erkekleri konuşmayı kesiyor veöldürdükleri büyülü hayvan cadılar tarafından koruma altına alınıyor. SabrinaHarvey’e sonsuz güveniyor fakat kız kardeşler maalesef aynı fikirde değil.

Rosalind’in ninesine göre, geçmiş zamanda bir kadınıcadılıkla suçladıkları için soylarındaki kadınlar diğer cadılar tarafındankörlükle lanetlenmiş. Fakat bir duyusunu kaybettiklerinde ortaya başka duyularıçıkmış. Roz’un ninesi tarafından bu duyular ‘iyi saatte olsunlar’ olarak ifadeediliyor ve bu özelliğin Roz’a da geçeceğinin sinyallerini alıyoruz. Susie iseatalarından Dorothea ile karşılaşıyor. Daha doğrusu hayaletini görüyor.

Bütün bunlar olurken Peder Blackwood’un karısının aslındayapılan kurada hile yaptığı ortaya çıkıyor. Bunun sebebine ise şaşırdık mışaşırmadık mı bilmiyorum. Sanki bütün izler göz önündeydi ve biz anca bizesöylenince fark ettik. Leydi Blackwood’un amacı Prudence’ı öldürmekmiş, çünküPrudence bir Blackwood! Öldürmek istemiş çünkü yasal olsun olmasın başrahiptenolan tüm çocuklar unvanda hak iddia edebilirler. Ve bu kişi Prudence ise… Nekadar acımasız olursa olsun, Prudence böyle bir şeyi yapabilir miydi sizce?

Her şey Sabrina’nın düzenlediği yemekte ortaya dökülüyor vePeder Blackwood, Prudence’ı kızı olarak kabul ediyor. Her şeye rağmen Prudenceşölen kıyafetiyle kafatası tahtında oturmak istiyor. Cadı meclisine durumaçıklanırken bir anda bir cadı kendi boğazını keserek şölenin devamınısağlıyor. Diğer cadıların saldırması üzerine bakışlarım Sabrina’nınbakışlarından daha dehşet içerikliydi.

Tuhaf kız kardeşlerden Prudence hariç diğer ikisinin hedefi ise ‘cadı avcıları’ soyundan gelen Harvey ve Tommy. Dizide en sevdiğin ikinci karakter Tommy. Umarım başına bir şey gelmemiştir tuhaf kız kardeşler yoksa bir daha ki yazımda sizin hakkınızda pek iyi konuşmayacağım.

Sabrina cadı soyundan, Harvey ise cadı avcılarının soyundangeliyor. Roz’un ataları bir cadı tarafından lanetlenirken, Susie’nin atalarıcadılara yardım ediyor. İşte arkadaş grubu diye ben buna derim!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!