tds_thumb_td_300x0
Sabrina 3. Bölüm: ‘Mahkemede Kaosa Devam’

‘Etin ölümlü ve sonuçta tüm ölümlülerin eti ölmeli!’

İkinci bölümde kızımız Sabrina en son müdürün bedenini ele geçiren kara efendi ile pek de hoş olmayan bir konuşma yapmıştı. Üstüne üstlük kara efendi yaptığı bu konuşmanın faydası olacağını düşünmemiş olacak ki bir de Sabrina’ya karşı taahüt ihlali yaptığına dair dava açmış.

Sabrina durmuyor ve dişe diş kana kan diyerek mahkemeye çıkmayı kabul ediyor. Kuzeni de bu konuda ona yardımcı oluyor tabi.  Kendisinin uzun süre dışarı çıkma yasağı olmasına karşın engin tecrübesi ile dizide Sabrina’ya yardımcı olmak amaçlı ordan oraya sürükleyen kişiye Ambrose diyoruz. Doğrudan değilse de dolaylı olarak mutlaka yardım ediyor kuzenine. Bu sefer gönderdiği kişi ise cadı avukatı olan bir ölümlü, Daniel Webster. Bu arada ise bir cenaze düzenleme görevi olan Ambrose, o sıralarda başka bir cadı olan Luke ile tanışıyor. Luke’un cadı olmasının yanında daha farklı bir gizemi ve havası var. Eğer böyle giderse ilerleyen bölümlerde Luke ve Ambrose’u yan yana görmeyi daha çok isteyeceğiz.

Sabrina tarafında olaylar böyle gelişirken Başrahip Blackwood ile Bayan Wardwell (dişi şeytan) ile geçen konuşmada sezdiğimiz güç savaşını ve bununla birlikte gelen rekabeti ise sevdim. Şu cümle hoşuma gitti. ‘Başrahip olman fark etmez. Sonuçta bir erkeksin ve ben erkek etiyle kendime ziyafet çekerim.’

Harvey’in babası ile olan iletişimsizliği ise biz izleyenleri bir miktar üzmüş olmalı. Harvey’in madene gitmek istememesinin nedeni ise çocukken orda gördüğü keçi adam. Hepimizin kafasında aynı soru işareti oluşmuş olmalı? Birincisi keçi adamın orda ne işi var? Maden de gece vardiyasına kalmadıysa aklımıza ikinci soru geliyor. Neden Harvey?

Mahkeme ise Sabrina için zorlu başlıyor. Başrahip cezasını: ‘Ölümlü hayatını derhal bırakmakla kalmayıp öldüğünde çukurda 333 yıl yanacak.’ şeklinde açıkladığında şok geçirdim. N’apıyorsunuz başrahip bey, sizce de abartmıyor musunuz?

Gel gelelim aile sırları mahkemeyle birlikte yavaşça açığa çıkmaya başlıyor. Babasının, Sabrina’nın ismini doğduktan sonra günler içerisinde onun ismini kitaba yazması ve bunun karşılığında annesiyle evlenme izni alması beni şok etti. Şok olmamın sebebi bu Sabrina versiyonunda daha birçok güzel şoklar geçireceğimi  düşünmemdi sanırım. Zelda halanın sakladığı daha ne sırlar ve tekrar görmemiz çok uzun sürmeyecek sanıyorum.

 

Tabi ki tek sırları olan Zelda hala değil. Tıpkı babası gibi Sabrina’nın annesi de onu Hristiyan kilisesinde vaftiz etmiş ve Hilda hala şahit olarak orda bulunmuş. Bunu duyduğum da sevindim çünkü mahkeme açısından çok güzel bir gidişat olmuş oldu. Fakat maalesef Sabrina için değil. Çünkü babası gibi annesininde ona karşı düzenbaz olduklarını düşünüyor ve bu kalbini kırmış olmalı.Ben ise asıl düzenbazlığı, Sabrina’nın anne ve babasının şeytana, yani kara efendiye karşı yaptıklarını düşünüyorum. Düşünsenize ikisi de hem evlenme iznini kapmış hem de çocuklarını gece yoluna tamamen ait olmaktan kurtarmışlar. Tabi bunun bu şekilde düşünüldüğü kesin değil. Onu da ilerleyen bölümlerde göreceğiz anlaşılan.

 

Avukatın ise şeytanla olan münasebetini öğreniyoruz. En iyisi olmak adına kötülerin avukatı olmak ve hepsini beraat ettirmek. Sonradan farkına vardım dese de içimden ‘nasıl bu kadar sonra varabildin acaba’ demeden geçemedim. Hırs ve kibir dediğimiz o menem şeyler insana her şeyi yaptırıyor sanırım. Bu arada şeytana itaat etmek adına o da bir kitaba imza atıyor. Fakat cadı kitabına değil. Demek ki avukat dışında başka ölümlüler de şeytana itaat ediyor. Tabi her şeyin bir bedeli olduğu gibi bu imza ile beraber gelen gücün de bir bedeli var. Maalesef avukat için bu bedel kızı olmuş.

Bütün sırlar açığa çıkarken bir yandan da mahkemede durum Sabrina’nın aleyhine görüldüğü için şeytan bir anlaşma yapmak istiyor. Ne diyor avukatımız? ‘Şeytanı pazarlık masasına çektin bence’ Çok havalı bir sahneydi.

Sabrina anlaşmayı kabul etmiyor ve Hilda halanın sırrıyla beraber mahkemeyi kazanıyor. Sabrina için nasıl bilmem ama bizim için durum beklediğimizden de iyi! Sonuç şöyle : ‘Anlaşma,vaftiz ve yetiştirmedeki çelişkiler yüzünden, Greendale Cehennem mahkemesi, Sabrina Spellman’ın ölümlü yaşamına devam etmesine, Gizli Sanatlar Akademisi’ne ve haftalık kara ayine katılması şartıyla onay verilmiştir.’

Eee ne diyelim… Çifte vatandaşlığın hayırlı olsun Sabrina:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!