tds_thumb_td_300x0
Sabrina 10.Bölüm: Güce Karşı Özgürlük!

The Chilling Adventures of Sabrina’da tüyleri diken diken eden bir sezon finaline hoş geldiniz.

Sonunda beklenilen oldu ve Sabrina’nın sırrı ortaya çıktı. Tommy’nin başına gelenler, ortaya atılan yalanlar ve sırlar… Bütün bu yaşananlardan sonra zarar gören Harvey ve Sabrina, ilişkilerine devam etmeme kararı aldılar. Açıkçası bu kararın çoğunluğu Harvey’e aitti fakat onu haksız bulabilir miyiz?

Sabrina’nın sırrını bilen tek kişi Harvey değildi. Susie ve Roz’da artık bu sırra ortaktı. Sabrina’yı kendi tarafına çekmek için arkadaşlarını kullanmak isteyen Wardwell’in bu durum hiç de hoşuna gitmedi çünkü, arkadaşlarının Sabrina’nın cadı olduğunu öğrenince ondan uzaklaşacaklarını düşündü. Umduğunu bulamayan Wardwell’in tabi ki ikinci bir planı vardı o da 13’lüleri çağırmak! O zaman ‘Tekinsiz Saatler’ başlasın!

Ölümlülerin Cadılar’ı avladığı bir dönemde, bu on üç cadı hücrelerindeyken, diğer cadılar Greendale’de daha fazla ayaklanma olmaması adına bir araya gelip bu on üç cadının idamına karar vermişler. Kurtarabilecekleri on üç canı sırf riske girmemek uğruna feda etmişler. Roz’un kadın ataları bu zamanda lanetlenirken, Susie’nin Dorothea halası da kaçmalarına yardım etmiş fakat başarılı olamamış. Daha sonra da cadıları ölümlülerin adetlerine göre gömmüş fakat böyle bir durumda kim huzur bulabilir ki?

Peder Blackwood ölümlüleri kaderine teslim edip sadece cadıları korumayı planlarken, Spellman ailesi geçmişte atalarının yaptıkları hatayı temizlemek adına bütün Greendale’i korumaları gerektiklerini düşünürler ve bir plan yaparlar. Yapacakları büyü çok güçlü olduğu için bütün kasabayı tek bir yerde toparlamaları gerekiyordu ve ortaya çıkacak olan bir fırtına, bunun için en iyi fikirdi.

 Baxter Lisesine toplanan Greendale halkı ve onları korumaya çalışan Spellmanlar, on üç büyücüye karşı güçlü bir koruma büyüsü yapmaktadır fakat işler tam da bu noktada kızışmaya başlar. Peder Blackwood’un eşi doğum yapınca Zelda Hala çocukların sağlıklı olarak doğabilmesi için Akademi’ye giderken, Ambrose’da Luke’un onu yanına ışınlaması sonucu aileden ayrılır. Evet, Zelda halanın gitmesi bir gereklilikti fakat Ambrose için aynı şeyi söyleyemeyeceğim sanırım. Başta geri gitmek için çabalasa da (ki artık çok geçti Luke onu Akademi’ye bağlamıştı) daha sonra Luke onu sevdiğini söyleyince hemen yumuşadı ve hiç gitmesi gerekmiyormuş gibi davrandı. Sonuçta orda ailesinden iki kişi var ve yüzlerce insanın hayatı söz konusu… E Tabi bütün bu olanlar da Wardwell’in işine geldi.

Wardwell’in planı tıkır tıkır işliyordu. Ölümlüleri kurtarmanın tek yolu vardı. Gece yolu. Sabrina deftere ismini yazacak ve cadılara karşı gerekli gücü elde etmiş olacaktı. Sabrina’nın deyimiyle:’Güç kazanmak için özgürlüğünü feda etmek.’ Fakat işin sonunda sevdiği insanlar olunca, herkes gibi Sabrina’nın da yapamayacağı şey yok. İşte tam da bu yüzden deftere imzasını attı ve olaylar kontrolünden çıkmaya başladı. Kazandığı güçle 13 cadıyı ateşe verdi ve onları sonsuza kadar yok etti.

Cehennem ateşi tüylerimi diken diken etti. Sabrina’nın yüzüne yerleşen güç hazzı, yerini ‘ben ne yaptım?’ a bıraktı. Evet başka çaresi kalmamıştı ve o anlamasa da Wardwell Sabrina’yı bu sahneye çoktan hazırlamıştı.

Bu sırada Peder Blackwood’un çocukları dünyaya geldi. Geldi gelmesine fakat Zelda hala ilk doğan çocuğun kız olması ve Peder Blackwood’un ona zarar vereceği düşüncesiyle çocuğu sakladı. Haksız mı? Hayır. Anlamadığım şey, neden ikinci çocuk olarak doğduğunu söylemedi? Kim anlayacaktı ki? İleride kan veya büyü yoluyla anlaşılır mı bilemiyorum fakat kafamda yine de bir soru işareti kalmış bulunmakta.

Hilda hala için de işler karışık, patronu ile olan ilişkisi sonrası Hilda halanın o tatlı sevinci bizi her ne kadar mutlu etse de, giderayak gördüğümüz patronun değişen göz rengi hiç de iyi olmadı.

Sabrina tarafında ise işler yeniden başlıyor. Yeni bir hayata yeni bir saçla başlayan Sabrina, veda etmek için Harvey’in yanına gidiyor. Evet, duygusal bir sahneydi. Çünkü sabrina sadece Harvey’e değil, insan yanına da veda etti. 16 yıllık yaşamına, dostlarına ve belki de en önemlisi aşkına…

Bütün bunların yanında bize verilmeye çalışılan bir mesaj da vardı. Bu mesaj şu soruyu ortaya çıkardı. Sabrina ikiz mi? Evet diğer versiyonlarını düşününce ortaya bir cevap çıkarabiliriz fakat diğer şeyler gibi bu versiyonda da farklı cevaplarla karşılaşabiliriz. O yüzden bu konuyu da heyecanla beklemekteyiz.

Ve asıl meslemiz, bütün bunlar ne içindi? Wardwell’in bölüm sonunda açıkladığına göre bütün bu yaşananlar Sabrina’yı şeytanın emir eri olarak yetiştirmek. Tabi Wardwell öyle düşünüyor. Fakat bence -Stolas dahil- şeytan, yanında kraliçe olarak Wardwell’i değil Sabrina’yı istiyor! Bunu bekliyor muydum? Hayır. Ama bu durum diziye bambaşka bir boyutta bakmamızı sağladı mı? Evet.

2. Sezona dikkat! KAOS çıkacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!