Romantik Komedi: The Ugly Truth

Dünya güzeli Katherine Heigl ve Gerard Butler’ınn başrollerini paylaştığı bir buçuk saatlik film, 2009 yapımı bir Amerikan işi. Televizyon yapımcısı başarılı bir kadının, tatsız eski tecrübeleri sebebiyle kadın-erkek ilişkileri hakkında alabildiğine sığ fikirleri olan bir adamla arasında geçenleri konu ediyor.

Önceden olsa, adamın yaptığı genellemelere büyük bir şiddetle karşı çıkar ve istisna olan azınlıkları anlata anlata bitiremezdim ama şimdi… Söylediklerinin birçoğu öfke ve hayal kırıklığı birikiminin sonucu olan çer çöpler olsa da, bir kısmının da -yanlış üslupla söylenen- acı gerçekler olduğunu kabul ediyorum. Ha konu bu mu derseniz, elbette değil. Ben sadece fikir beyan etmeden geçemedim.

Klasik bir çerezlik film kurgusuna sahip The Ugly Truth hiçbir sürprizi olmayan, orta derecede eğlenceli bir film. Elle tutulur pek bir şey yok ama izlerken sıkılmıyorsunuz da. Tam kafa boşaltmalık anlayacağınız. 

Yer yer cringe hissinden dişlerinizi sıkarak sırıttığınız filmde, birlikte olana kadar bir miktar süre geçen esas çiftimize “aşkı bulana kadar çok anlam yüklenen yanlış adam” kategorisinden Eric Winter eşlik ediyor. 6.4 imdb’li film kostümleri ve sabit telefon hatları gibi detaylarıyla da sizi bi ufak geçmişe götürüyor. Fazla odaklanmadan vakit geçireyim ama bu instagram veya youtube’da olmasın diyorsanız The Ugly Truth doğru adres olabilir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!