Pixar’ın Sembolü: Luxo Jr. Film Yorumu

Luxo Jr’ı daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama eminim ki hepimiz sinemadayken dev ekranda karşımıza zıplayarak çıkan o masa lambasını gördüğümüzde harika bir film izleyeceğimizden emin olduk. Evet Pixar’ın lambasından bahsediyorum. Peki bu lamba nasıl Pixar’ın sembol haline geldi? Luxo Jr. sayesinde. 🙂

Luxo Jr., top oynayan biri büyük biri de küçük olmak üzere iki masa lambasının küçük bir macerasını anlatan sevimli bir animasyon film. Büyük lamba ve küçük lambanın bir topa karşı gösterdikleri heyecan, mutsuzluk, beklenti ve pişmanlık filmde çok iyi yansıtılıyor.

Afiş

1986 yapımı olan animasyon film sadece 2 dakika. Ama bu kısa sürede Pixar’ın maskotu olma şansına erişmiş tabii. Filmin ilk saniyelerinde henüz Luxo Jr. görünmeden önceki logo ise Pixar’ın ilk logosuydu. Muhtemelen bu filmden sonra logonun ne kadar kötü olduğunu fark edip Luxo’ya yönelmişler. Çok da doğru bir tercih olmuş doğrusu.

Filmin diğer önemli özelliği ise Akademi Ödülü’ne aday gösterilen ilk bilgisayar animasyonlu kısa film olmasından geliyor. Belki de bu yüzden Luxo Jr., Pixar için ayrı bir yere sahip.

İzlemek isterseniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!