Phoebe Buffay’i Neden Çok Sevdik?

İzlemeye başladığım günden beri favori dizilerimden biri olan Friends’de ne zaman en sevdiğim karakter sorulsa Phoebe veya Joey cevabını veriyorum. İlk başlarda ben de çoğu kişi gibi karakterler arasında ayrım yapamıyordum ancak sonra bu ikisine olan sevgim ve düşkünlüğüm öyle arttı ki durum netleşti. Bugün de burada grubun en marjinali, güzeller güzeli Phoebe Buffay’i bu kadar sevmemi/zin nedenlerini konuşacağız. Keyifli Okumalar.

 

Hayata bakışı, yaşadıklarına rağmen güçlü ve neşeli kalması!💪

 

 

 

 

 

 

 

Phoebe’nin hayat hikayesine herkes az çok hakimdir. Annesi, babası, kız kardeşi, gençliğinde başına gelenler.. Ama tüm bunlara rağmen son derece hayat dolu bir kadındı. Çalışıp kendi parasını kazanmasının yanında, gayet eğlenceli bir kişiliği de vardı. İzlerken insan keyifleniyor, yüzü gülüyor.

Batıl/tuhaf inançları, onlara göre davranması ve tüm benliğiyle inanması!😂

 

 

 

 

 

 

 

Phoebe’yi Phoebe yapan şeylerden biri olan bu inançlar, onun tüm yaşantısını kaplamış haldeydi. İzlerken her an etrafta değişik bir şey görebilir ve anlamını birkaç dakika sonra ondan öğrenebilirdiniz. Kimi insana eğlenceli veya mantıklı, kimilerine ise son derece saçma gelen bu şeyler Phoebe’yi sevmek için güçlü sebeplerdi. Bunları, açıklamalarını ondan dinlemek dünyadaki en güzel şeylerden biri çünkü! 

Arkadaşları, ailesi için yaptığı fedakarlıklar!🤧

 

 

 

 

 

 

 

Eminim sizlerin de aklına gelmiştir ama yine de vejetaryen olmasına rağmen et yediği dönemi ve kardeşinin bebekleri için taşıyıcı annelik yapmış olduğu örneklerini vererek hatırlatmış olmak isterim. Asla zorunluluğu olmamasına rağmen katlandığı şeyler, çektiği zorluklar kesinlikle onun kalbimizdeki yerine çiçekler serpmekten başka bir şey yapmadı. Hayretler içinde izledik o koca yürekliliği.

Bilinçli anlar, insanları kendine getirme becerisi!🌺

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerekirse Monica ve Rachel’ın kulağını çekerdi, gerekirse var gücüyle avaz avaz bağırırdı ama sorunu çözerdi. Ne yapmaları gerektiğini, çevresindekilere şak diye hemen söyler ve uzatmanın gereksizliğini muazzam mimikleriyle gösterirdi onlara. Sunduğu fikirlerle, son derece özgüvenli hali ve duruşuyla oldukça havalıydı!

Ross’la kapıştığı evrim sahnesi! 🐒😎

 

 

 

 

 

 

 

Binlerce kişinin en’lerinden biri olan bu sahnede Phoebe, oldukça sabit düşünceli olan ve asla fikrinden caymayan Ross’u öyle güzel –tabiri caizse– tokatlıyor ki, yalnızca o an orada bulunanlar değil, izleyen bizler de zevkten dört köşe oluyoruz. Tabi sahnenin bu denli efsaneleşmesinde, ekipteki tüm diğer isimler gibi şahane bir oyuncu olan Lisa Kudrow’un da önemi çok büyük. Yalnızca kağıt üzerinde cümlelerle belirtilmiş olan birkaç repliği bu denli güzel sunabilmek herkesin harcı değil! 

Şarkıları!🎸🎤

 

 

 

 

 

 

 

Anmadan olur mu hiç? İnanılmaz lyricler, duyguyu yansıtma şekli.. Onu elinde gitarıyla gördüğümüz her an özeldi bizim için. Kim bilir bu sefer hangi çılgınlıkları duyacağız diye beklerdik. Smelly Cat hala zihnimizde ve ezberimizde.❤ Sözleri ve akorları internette her gün aranmaya, şarkı coverlanmaya devam ediyor.

Muhteşem giyinişi! 👗

 

 

 

 

 

 

 

 

Ondan başka hiçkimsenin kendine böyle yakıştıramayacağı, o güzel saçlarıyla birlikte adeta görsel şölene dönüşen kıyafetlerini unutmak mümkün mü? Genelde salaş, kimine göre etnik, belki zaman zaman vintage diyebileceğimiz, insana bir sürü şey çağrıştıran o güzel kombinler.. Şıkır şıkır elbiseleri ve etekleri, kazakları. Hepsinin içinde oldukça sevimliydi Phoebe Buffay. İşte onu sevmek için koskoca bir neden daha!

Son olarak..

Dizi tarihinin gelmiş geçmiş en güzel karakterlerinden biri olan Phoebe, nevi şahsına münhasır olmasıyla gönlümüzü çelmiş, olayları anlatma ve yorumlama şekli, konuşma tarzı –kişisel favorimdir-, verdiği tepkiler, mimikleri ve yeri geldiğinde acımasız bir cani, yeri geldiğindeyse şefkat merhamet timsali olmasıyla da orada sonsuza dek kalmayı garantilemişti.

2019 yılının sonlarında, hala bir sürü kişi, ondan övgüyle bahsediyorsak bu bir şeylerin kanıtıdır. Phoebe Buffay’i yazana, karakteri bu kadar güzel giyen/anlayan/yansıtan oyuncuya ve onu her anlamda destekleyen ekip arkadaşlarına teşekkürler. Friends öyle bir iş ki, bize bir daha muhtemelen kolay kolay bulamayacağımız, ömür boyu aklımızda yer edip hayatımıza eşlik edecek, her izleyene bir şekilde dokunan, her biri ayrı ayrı güzel karakterler verdi. 

 

Görüşmek üzere.