tds_thumb_td_300x0
Özgü Kaya Ekranlara Dönüyor!

Adı Efsane’nin asi ve güzel kızı Sibel’e hayat veren Özgü Kaya bu akşam ilk bölümü  yayınlanacak olan Trt1’in yeni dizisi Mehmetçik Kut’ül Amare’de Zeynep karakterini canlandıracak.

5 Şubat 1996 doğumlu olan genç oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Opera/Şan bölümünde eğitimini devam ettirmektedir. Verdiği röportajlarda küçüklüğünden beri müzikle ilgilendiğini,gitar ve piyano eğitimi aldığını,daha sonra da sahnede olması gerektiğini hissederek konservatuarı seçtiğini söylüyor.  Oyunculuk ve müzikle ilgilenmeyi seven Özgü,ayrıca tango eğitimi de alıyor.

İlk oyunculuk deneyimini Gökçe Bahadır,Erdal Beşikçioğlu,Rojda Demirer’in yer aldığı ve ilk sezonunu Devrim Yalçın’ın yönettiği Adı Efsane dizisinde yaşamıştır. Dizide Özgü’ye Fikret karakterine hayat veren Baran Bölükbaşı eşlik etmiştir. Dizinin yaz sezonunda final yapmasıyla sevenleri Özgü’den yeni proje haberini beklemeye başladılar. Ve sonunda bu akşam ekranlara dönüyor Özgü Kaya.

Başrollerinde Kaan Taşaner,İsmail Ege Şaşmaz,İlker Aksum gibi isimlerin yer aldığı dizide Birinci Cihan Harbi’ne hazırlanan Osmanlı devletinde, tek hayalleri devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan, gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet (İsmail Ege Şaşmaz) ve arkadaşlarının destansı hikâyesi anlatılacak. Özgü Kaya ise 20 yaşında,azimli, kararlı ve meraklı biri olan,hem zekası hem de siyaset, tarih ve coğrafya bilgisiyle dikkat çeken Zeynep karakterine hayat verecek. Genç oyuncuya yeni projesinde başarılar diliyoruz.

Mehmetçik Kut’ül Amare ilk bölümüyle bu akşam saat 20.00’da Trt1 ekranlarında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!