tds_thumb_td_300x0
Oyunbozan Ralph 2: Ralph ve İnternet Vizyon Tarihini Bekliyor

Oyunbozan Ralph’te doksanların atarisinde oyun karakterleri olan Ralph ve Vanellope’yi izlemiştik. Ralph “Fix-it Felix” oyununda binaları yıkan ancak kederinden hiç de memnun olmayan kötü karakterken Vanellope de bir araba yarışı oyununun sevimli ama cadı karakteriydi. Film, eski düşman- yeni dost denkleminden yola çıkarak Ralph ve Vanellope’nin maceralarını anlatıyordu. Ralph ve İnternet’te ise bu sefer en başından beri dost olan Ralph ve Vanellope’nin büyüleyici internet dünyasına olan yolculuğunu izleyeceğiz.

2012 yapımlı animasyon film “Wreck-it Ralph”in devam filmi “Ralph Breaks The Internet”in tanıtımı için Disney aylar süren uzun bir çalışmanın içinde.

Malum, filmin teması “internet” olunca tanıtım için de baya bir malzeme çıkıyor. Fragmanlarda Ralph ve Vanellope’nin internet dünyasına girişlerinden sonra yaşadıkları şaşkınlıklardan yola çıkılarak İnstagram, Twitter, YouTube gibi sosyal medya mecralarına, başını Google’ın çektiği arama motorlarına çeşitli göndermeler yapılmış.

Ayrıca fragmanda Vanellope’nin Disney prenseslerinin günlük yaşantısının gösterildiği kulise düşmesi ve prenseslerle olan diyaloğu (prenseslik sıfatına olan gönderme çok hoştu:), Disney prenseslerinin hayranı olan büyük bir kitlenin de filme olan ilgisini artırdı.
Özellikle Vanellope ve prenseslerin müthiş selfieleri çok konuşuldu.


Disney, “Ralph Breaks The Internet”in iyi bir potansiyeli olduğunu düşündüğünden olsa gerek, tanıtım için fragmanlarla kalmayıp filmin resmî sosyal hesaplarından günümüz internet fenomenlerinin olduğu kısa animasyon videolar da paylaştı. Sevimli kedi ve bebek videoları, eşek şakaları, tepki videoları, güldüren kaza anları…

Dediğim gibi filmin ana teması internet olduğundan yapımcı şirket, tanıtım için büyük bir alana ve bolca malzemeye sahipti. Bu tanıtım çalışmasının başarılı olup olmadığını ise film gösterime girdikten sonra görebileceğiz.

Ralph ve İnternet’in yönetmenliğini Zootopia (2016) ve ilk filmin yazarlığını yapan Phil Johnston ve Rich Moore üstlenirken
filmin senaryosu yine Phil Johnston, Jim Reardon ve Pamela Ribon’a ait. Filmin seslendirme kadrosunda ise şu isimlerden oluşuyor: Sarah Silverman (Venellope), John C. Reilly (Wreck-it Ralph), Jack McBrayer (Fix-it Felix), Taraji P. Henson (Yesss), Gal Gadot (Shank).

Ralph Breaks The Internet; 21 Kasım’da ABD’de, 11 Ocak 2019’da ise Türkiye’de vizyona girecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!