tds_thumb_td_300x0
Oysa Hep Yalnızdı: Karaca Koçovalı

Karaca karakteriyle karşımıza çıkan Ece Yaşar, bu rolün fazlasıyla üstesinden geldi. Her adımda karakterine daha da bağlandı, yaşadı ve bizlere de bunu yaşattı. Diziye katkısı olan her insan gibi onun da  bu projede fazlasıyla emeği geçti. Şimdi de hep beraber Karaca karakterine değinelim.

Bu koca hayatında hiç anne sevgisi, baba sevgisi nedir görmedi. Ona değer veren, ve bunu ona yansıtan hiç kimse yoktu. O sadece sevmek, sevilmek istedi.

Ama hayatında onu sevebilecek hiç kimse yoktu. Sevdi mi yoksa sadece hırs mı yaptı bunu elbette bilemeyiz fakat onun tek isteği yanında her daim kalacak birini görmekti.

Sadece başına kötü bir şey geldiği zamanlarda onun yanında olundu. Kısa bir süreliğine de olsa yanında birilerinin olduğunu hissetti.

Oysa ki hep yalnızdı…

Bazen kendi içinde küçük küçük mutluluklar yaşadı, sanki isteklerinin tümü olmuş, her hayalini gerçekleştirmiş gibi.

Aslında her ne olursa olsun tekrardan belirttiğim gibi hep tek başınaydı. Sizce de hepimiz bunu yapmıyor muyuz? Kendimizi doğru olmayan bazı yalanlara inandırıyoruz.

Şimdi de Karaca’nın cesur, güçlü ve fedakarlılığına değinelim. Öncesinde de bahsettiğim gibi hayatında ona değer veren biri yok ama o hep değer verdiği insanlar için kendini feda etmeyi bile göze alıyor, korkup da yenilmiyor. tam tersine daha da çok savaşıyor.

Yeri geldi üzülüp, ağladı yeri geldi kırıldı, yeri geldi güldü. Karaca’yı bana soracak olursanız yaptığı hiçbir şeyi sebepsiz yere yapmayan bir karakter. Evet Karaca hatalar yaptı, pişman oldu. Aslında her genç Karaca gibi. Tekrar tekrar hatalar yapıp, yine bu hatalardan ders alıyoruz ama en sonunda gerçekten de doğru olan şeyi fark ediyoruz.

Özetle Karaca karakteri hayatta hep soyutlanmış, değer verdiklerinden de istediği değeri görememiş biri. Örneğin Karaca annesinin yanında uyumak istediğinde annesi çocuk musun ya dediğinde İşte o an onun şüphesiz en kötü hissettiği anlardan biri oldu. Annesi ise ona olan sevgisini yeniden belirttiğim gibi hep kötü hissettiğini anladığında veya gerçekten de durumunun kötüleştiği durumlarda olduğu zaman belli ediyor.

Ben Açıkçası Karaca’yı hep işte böyle gülerken görmek isterim. Eğer gerçekten de yaşıyorsa,onu hep böyle mutlu görsek sizce de güzel olmaz mı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!