Oscar’a Günler Kala | Elvis Film Yorumu

BAFTA Ödülleri’nde 4 dalda (En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kostüm Tasarımı – En İyi Saç & Makyaj Tasarımı – En İyi Casting) ve Golden Globe‘da En İyi Erkek Oyuncu (Drama) ödülleri toplayan Austin Butler başrollü Elvis, nasıl bir film? Butler’ın rolüne üç yıl hazırlanması nasıl bir sonuç vermiş? Filmin Oscar’daki şansı ne? Hepsi bu yazıda!

Film iki saat kırk dakikalık süresiyle oldukça uzun ancak güçlü temposu sıkılıp bunalmanızı önlüyor. Özel bir ruhun, yeteneğin, bir başarı hikayesinin nasıl sömürüldüğünü izliyoruz keyifli geçişler ve dinamik bir anlatımla Elvis’te.

Baş döndüren bir şöhret hikayesi, bağımlılık yapan bir sevilme, ilgi görme hazzına şahit oluyoruz. Herkesin dilinde dolaşan muazzam sahne şovlarının arkasındaki yorucu karanlık ve manipülasyon hayli ilgi çekici, ve aynı zamanda çok üzücü elbette. Bir iki yerde ciddi anlamda komik bulduğum sahneler de oldu ama tabii ki bunlar filmin açıklamasındaki türler kısmına komediyi eklemek için yeterli olmamış. Yalnızca gülümsetecek, hafif karikatürize edilerek gösterilmiş absürt anlar şeklinde.

191k oyla Imdb’de 7.3 puan almış olan filme benim şahsi puanım 8 oldu. Bayıldım diyemem fakat güzeldi, bütün olarak baktığımızda da törendeki adaylığı da gayet makul ve beklendik. Sağlam bir biyografi. En iyi filmi alacağını düşünmüyorum, daha çok ses getiren Everything Everywhere All at Once daha olası gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!