Organize İşler Sazan Sarmalı Nasıl Bir Film?

Bugün vizyon tazesi Organize İşler’den bahsedeceğiz.

Çıktığı gün kendi hür iradem dışında gitmiş bulunduğum film. Çünkü esasen hiç bana hitap eden bir tarz değil, ama dediğim gibi, izledim.

Öncelikle söylemem gerekiyor ki böyle bi kadrodan çok daha sağlam bir iş beklerdim. Çünkü hepsi sektörde belirli bir yeri olan, tecrübeli ve başarılı isimler. Hal böyle olunca insan çok beğenmek istiyor. Filme bütün önyargımı bırakıp girdiğim halde hayal kırıklığına uğradım.

Çünkü yazan belli, oynayanlar belli. İnsan çıtayı bi yükseltiyor. E tür de komedi olunca.. Hani daha risksiz bir konu olsa tamam ama bas bas komedi diye bağıran, tanıtımlarda reklamlarda hep insanların bilinçaltına “gülmek” eylemini yerleştiren bir tür bu. Bi iddiası var-dı sonuçta.

Kötü denemez, ama iyi demeyi de tercih etmiyorum. Boş salonda izlemedim, gayet kalabalıktı ve “aşırı keyif alan” insan sayısı hayli azdı. Filmi izlemeyip depresyonunu atlatmaya gelen birkaç kişi sürekli güldü ama onları saymıyorum tabiki 🙁 şifa dileyip geçtik.

Bitmeye yakın düşündüm, 10 üzerinden puanlasam kaç verirdim diye ve çıkışta birlikte izlediğim kişilerden biri 10 üzerinden 5’ti en fazla dedi. Hak verdim, koskoca iki saatte kayda değer, etkileyici bir sahne yoktu ve herkesin gülmeyi dört gözle beklediği kilit sahneler de çok azdı. İnsanlar işin ve kadronun “ismine” geldikleri için otomatik tepkiler verdiler bazen.

Kısacası film fazla vasattı. Bir iki müzikli sahne hoştu, oyunculuklar gayet iyiydi ama onun dışında malesef 👎

PEKİ GİDİLİR Mİ?

Eğer çok boş vaktiniz varsa, gidin. Vizyondaki diğer hiçbir filme ısınamadıysanız, tanıdığım yüzler/ortamlar olsun diyorsanız, gidin. Yılmaz Erdoğan’ı çok severim hiçbir işini kaçırmıyım diyorsanız, gidin. Oyunculardan herhangi birine özel bir ilginiz hayranlığınız varsa, gidin. Ama bunlardan hiçbiri değil de sadece eğlenmek, iyi vakit geçirmek istiyorsanız bence başka bir şey tercih edin.

Sevgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!