tds_thumb_td_300x0
Once Upon A Time 7. Sezonda Ne İzleyeceğiz?

Once Upon A Time’ın yeni sezonununda dizi bitmiş de spin-off’u başlamış gibi bir hava var. Kadronun yarısı diziden ayrılmış. Snow White, Charming, Emma, Hook gibi karakterler Storybrooke’ta kalmışlar. Zaman atlamış, Henry büyümüş ve Seattle’a taşınmış. Dizimizin yeni Emma’sı Henry olmuş da diyebiliriz. Hikaye Seattle’da Henry’nin etrafında geçiyor. Henry, Regina, Wish(Alternatif) Hook ve Seattle’daki birkaç kahraman lanetin etkisi altındalar, Henry’nin kızı laneti bozması için Henry’i kendine getirmeye çalışıyor!

Bir nevi spin-off değil mi? 

Regina, Storybrooke’ta mutluluğu bulamayınca Henry ile kalmya karar veriyor. Bir de farklı bir gerçeklikteki Hook ile tanışıyoruz. Bu Hook’un hikayesi kaybettiği kızını arıyor oluşu. Lanetin etkisinde ise Seattle şehrinde yaşayan bir dedektif olarak görüyoruz. Üstelik polisiye partneri de Rumple olmuş! Bu ikiliden nasıl bi bromance çıkar dersiniz?

Peki buraya kadar her şey iyi hoş ama alternatif de olsa o da Hook ve onu Emma’dan başkasıyla izlemek fikri pek hoş değil.  7. sezon 2. bölüm bu anlamda bize umut oldu. Jennifer Morrison bir bölümlüğüne diziye konuk oldu ve  Emma Swan olarak Alternatif Hook’un hayatını kurtardı. O replikler unutulmazlar arasına çoktan kazındı bile. Emma’nın Hook’un her versiyonuna aşık olduğunu çok güzel gösterdi…


”Killian, beni tanımıyorsun ama ben seni tanıyorum. Aşık olduğum adam biz tanışmadan önce sendi.”

Alternatif de olsa o da Hook’un bi versiyonu. Ayrıca lanetin etkisi altında bile Wish Hook’un Emma’nın onu kurtardığını hatırlaması Emma’nın etkisininn kadar büyük olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz hafta Burbank’te düzenlenen OUAT panelinde Colin O’donoghue de ”Hook’un her versiyonu Emma’yı seçer.” diyerek bize güven verdi. Dizi de bu sözleri tutmayı başarır umarız ki. Alternatif Hook’un tek aşkı aradığı kızı olacaksa eğer bu hikayeyi sevdik.

Bu arada lanetin altında Hook, kızını aradığının farkında değil bi davada onu çok etkileyen küçük kızı bulmanın derdinde olduğunu düşünüyor. Çünkü Emma’nın onu kurtardığı anı hayal olarak hatırlıyor ve küçük kızı kurtarmak için kendine ikinci bir şans verildiğine inanmış. Kendi gizeminin de peşinde koşan bir karakter.

4. bölümde kızla ilgili gelişmeler öğrendik. Deftere çizilmişmistik simgeleri bir mahkumun dövmesi olarak gördük. Mahkum, ”Eğer o kız bu simgeleri çiziyorsa ona ne olduğunu öğrenmek istemezsin” diyerek heyecanımızı daha da arttırdı. 

Son olarak 7. sezon 2. bölüm Storybrooke’a dönen Emma ve Hook’un bebeklerini olacağını öğrenmiştik. Bebeğin adını dizide öğrenemesek de Burbank’teki panelde Jennifer Morrison ve Colin O’donoghue hayranlarının bebeğin cinsiyeti ve adıyla ilgili sorularına sorularına kızlarını olduğunu ve isminin ”Hope Jones” olduğu cevabını verdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!