Nostalji | Ergenliğimizin Yabancı Dizileri!

İlk izlediğiniz yabancıyı diziyi hatırlıyor musunuz? İnternete ne yazıp arattığınızı, kaç bölüm peşpeşe izlediğinizi ve ilk aşkınızın hangi kurgu karakter olduğunu.. Eminim aklınızda bir şeyler şekillendi hatta sizi gülümsetti, belki duygulandırdı bile! İşte bu yazıda bir kere içine girdiğimizde bir daha çıkamadığımız, bizi o fantastik, eğlenceli diyarlara götüren dizilerden bahsedeceğiz. Bakalım sizin favoriniz de buralarda mı!

* Supernatural 

supernatural oyuncuları ile ilgili görsel sonucu

Sezonlarca süren ve hala delicesine sevilen dizi pek çok kişinin ilk aşkı diyebiliriz. Her bölümünün bir vakaya ayrılması, dizideki duygusal ve komik noktalar ve tabii ki ana karakterlerin güzelliği. Dean, Sam, John, Castiel.. Hepsi birbirinden özel ve izlemesi keyifli bu karakterlerin hikayesine dahil olmak hangi çocuğun hoşuna gitmez ki? Yeri geliyor geriyor yeri geliyor ağlatıyor ama en önemlisi tempo hiç düşmüyor. Başarılı oyunculuklar da dizinin gördüğü büyük ilginin başlıca sebeplerinden biri. Sonuçta gerçek hayatta sağlıklı beslenmeye özen gösteren Jensen’ın dizide iştahla yediği hamburgerleri, kardeşini düşünüp ağladığı anları, çektiği acıları veya karizmatik serseri hallerini hangimiz unutabilir ki? Bromance’in kesinlikle en güzel işlendiği ve aile kavramının derinliğinin anlatıldığı dizilerden biri olan Supernatural, çocukluğumuzun başlıca kahramanlarından! “Saving peoplehunting things. The family business!”

* Teen Wolf

teen wolf ile ilgili görsel sonucu

İkibinli yıllara damgasını vuran fantastik dizi Teen Wolf listeye ikinci sıradan giriş yapıyor. İlkokul ortaokul dönemlerimizde herkesin çevresinde vardı bu diziye hasta birileri. Ülkemizde kurt adam kavramının belki de açılışını yapan iştir Teen Wolf. Uzun süre boyunca arkadaşlarımıza sorduğumuz “En sevdiğin dizi ne?” sorusunun cevabı olarak çıkmıştı karşımıza. Geniş hayran kitlesine sahip geçlik dizisi 6 sezon sürdü ve 2017 yılının Eylül ayında final yaptı.

* Lost

Lost ile ilgili görsel sonucu

Dünya çapında en çok izlenen ve konuşulan dizilerden biri olan Lost, herkesin ilk başta önyargıyla yaklaştığı, ama sonrasında çok sevip resmen bağımlı olmasıyla ünlü diyebiliriz. Çünkü ergenlik döneminde bu diziye başlayan kimse bırakamadı ve Lost’u hiç düşünmeden favorileri arasına aldı. Etkileyici hikayesi, kalitesi ve 8.4 olan IMDB puanıyla Güney Pasifik’te gizemli bir adaya düşen kazazedeleri konu alan dizinin ilk yayın yılı 2004, bitişi ise 2010. Toplamda altı sezon süren Lost, birbirinden duygusal ve heyecanlı bölümleriyle popülaritesini korumaya hala devam ediyor.

*  The Big Bang Theory

Big Bang Theory - %56
 
Komedi denince akla gelen, zeka, asosyallik ve takıntı mizahisi temelinden yürüyen dizi arkadaşlık ve aşk üzerine birçok konu işliyor. Aramızdan bir sürü kişinin komşuluk kavramına bakış açısını değiştiren dizinin yaratıcısı ise Chuck Lorre. Günümüzde Sheldon, binlerce kişinin favori karakteri. Hatta karakterin çocukluğunu konu alan “Young Sheldon” isminde çok güzel, başarılı bir spin-off dizi de çekildi.

* Jessie

Ä°lgili resim

Mevzu ergenlik ve yabancı diziyse efsanelerden birini anmamak olmaz! Başrolünü Debby Ryan’ın oynadığı Disney Channel yapımı dizinin konusu Teksas’tan New York’a iş bulmak için taşınan bir kızın beklenmedik bir şekilde bakıcı olarak işe alınması. Jessie, farklı kültürlerden gelmiş dört çocuğa bakıcılık yapacaktır ama bu konuda çok başarılı olduğu söylenemez. Her bölümü birbirinden güzel olan dizinin jeneriği hala bir neslin ezberinde! 2011’de başlayan Jessie dört sezon sürdü ve 2015’te bitti. Güzel bağlar ve karakter gelişimlerine şahit olduğumuz dizi, hala özledikçe izlenenler arasında..

* Dr. Who 

doctor who ile ilgili görsel sonucu

Dünyanın en uzun soluklu dizilerinden biri olan ve 1963’ten 1989’a kadar süren dizi tam 26 yıl devam etmiş olan klasik Doctor Who’nun maceralarının devamı olarak sunuluyor. Devasa bir kitleye sahip dizi BBC yapımı Britanya bilim kurgusu. Doctor Who, doktor olarak bilinen, zamanda yolculuk yapan insansı dünya dışı yaratık olan bir Zaman Lordu’nun maceralarını konu alıyor. 8.8 IMDB’li dizinin daha önceden yayınlanmış kitapları bulunuyor. Şimdilerde yetişkin olan, hayli kalabalık bir topluluğun en sevdiği dizi olan Doctor Who, kendi içinde eğlenceleri tartışmalara da sahip.

* Good Luck Charlie

Ä°lgili resim
 
Son olarak, bir diğer Disney projesi olan dizi 2010 yılında başlamış, toplamda her biri birbirinden eğlenceli 97 bölümlük bir komedi aile dizisi. Duncan’larda yeni doğan dördüncü çocuktan sonra hayatlarında yaşanan değişiklikleri anlatan İyi Şanslar Charlie’de her bölüm, ablası Tedy onun için dijital günlük kaydeder ve videoyu bu replikle kapatır. Son derece sevimli bir dizi olan Good Luck Charlie kesinlikle ergenliğimizin zirve işlerinden!