Nightflyers Dizisi İptal Oldu!

Syfy, Nightflyers dizisini iptal etti!

 

George R.R. Martin’in aynı isimli bilim-kurgu kitabından uyarlanmış dizide küçük uzay gemisi The Nightflyer’ın uzayda çıktığı yolculuk anlatılıyordu. Sekiz bilim insanı ve bir telepatı taşıyan gemi, güneş sisteminde yolculuk yaparken bir anda korkunç olaylar yaşanmaya başlıyor.

Herkesin birbirininden şüphe edip sorgulamaya başladığı gemide büyük bir hayatta kalma savaşı yaşanmaya başlıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Gretchen Mol, Eoin Macken, David Ajala, Sam Strike, Maya Eshet, Angus Sampson, Jodie Turner-Smith gibi isimler bulunmakta.

Martin’in kısa hikayesinden uyarlanan bilim kurgu ve korku türündeki dizi Nightflyers, belirli sebeplerden ötürlü iptal edildi.

Son haberlere göre henüz daha birkaç ay önce yayınlanmaya başlayan bilim kurgu ve korku türündeki dizi Nightflyers iptal edildi. Büyük umutla yayın hayatına başlayan dizi hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden düşük not alarak beklentiyi karşılayamadı. 

Game of Thrones’un yazarı olan George R.R. Martin’in kısa hikayesinden uyarlanan dizi, mekan olarak bir uzaylı gemisinde geçiyor. Ağır bir tempoda ilerleyen dizinin konusu ise ilgi çekici. 10 bölüm boyunca sorgulanan konu: insanlığın kurtarılmaya değer olup olmadığı.

Dizinin yayıncı kanalı olan Syfy dizinin reytinglerinin pek iç açıcı olmadığını gördükten sonra bunu gerekçe göstererek diziyi iptal etme kararı verdi. Dizinin yaratıcısı Jeff Buhler, geçtiğimiz verdiği bir röportajda, yine George R.R. Martin’in yazdığı Thousand Worlds evreninden farklı hikayeleri ele almak istediğini belirtmişti. Buhler, izleyicilerin tercihleri konusunda ise “Seyirciler artık daha karmaşık ve sınırları daha az belli olan hikayeleri arzuluyor” şeklinde konuşmuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!