Netflix’ten Yeni Gençlik Filmi Geliyor: Moxie

Moxie, 3 Mart 2021 saat 11:00’de Netflix’te!

Yönetmenliğini Amy Poehler’ın üstlendiği ve Jennifer Mathieu’nun romanından uyarlanan MOXIE’de Lauren Tsai, Patrick Schwarzenegger, Nico Hiraga, Sydney Park, Josephine Langford, Clark Gregg, Josie Totah, Anjelika Washington, Charlie Hall ve Sabrina Haskett ile Ike Barinholtz ve Marcia Gay Harden rol alıyor.

Konusu

Utangaç bir mizacı olan 16 yaşındaki Vivian (Hadley Robinson) şimdiye dek hep dikkat çekmemeyi ve göze batacak davranışlardan kaçınmayı tercih etmiştir. Ancak okula gelen yeni bir öğrenci (Alycia Pascual-Peña) onu lisedeki diğer öğrencilerin giderek artan kontrolsüz davranışlarını incelemeye zorlayınca Vivian artık bu kadar silik olmaktan bıktığını fark eder.

Annesinin (Amy Poehler) asi geçmişinden ilham alan Vivian, lisesindeki ön yargıları ve haksızlıkları ifşa etmek için kimliğini gizleyerek Moxie adlı bir yeraltı dergisi çıkarır ve beklenmedik şekilde bir hareketin fitilini ateşler. Artık bir devrimin merkezinde olan Vivian; diğer genç kadınlarla, çok farklı kesimlerden ve kulüplerden aynı görüşteki insanlarla yeni arkadaşlıklar kurmaya başlar ve lisenin inişli çıkışlı zamanlarına göğüs germeyi birlikte öğrenirler. 

Kaynak: Netflix