Netflix’te Ne İzlemeli? | S.W.A.T.

Başka diziler ararken şans eseri karşıma çıkan bir dizi oldu SWAT. Adından da anlayacağınız üzere Amerikan eyaletlerinde teşkilatlanan, sıkı eğitimli oldukça seçkin bir polis biriminden alıyor adını. Uzun haliyle Special Weapons and Tactics, ülkemizdeki özel harekat ve benzeri birimlerin dengi olarak düşünülebilir. Diziye gelecek olursak, ilk bölümden kendisine alıştıran, ferah ve aksiyon dolu bir iş.

Ekip güzel, oyunculuklar güzel, çekimler ise ŞAHANE. Beni öyle doyurdu öyle tatmin etti ki daha şimdiden, şimdiden dememe bakmayın ilk sezonu çoktan yarıladım, dizinin 6 sezon olması ve hala devam etmesi büyük bir mutluluk sebebi. Arka Sokaklar tadındaki müzik ve jeneriği hariç, SWAT kalite kokuyor diyebilirim.

Gerçekten gözden kaçmış, kıyıda köşede kalmış nefis bir polisiye/suç dizisi. Eminim tıpkı benim yaptığım gibi bu tam benlikmiş diyecek yüzlerce insan vardır ama şimdilik diziyi Türkiye’den izleyen kimse yokmuş gibi gözüküyor. Yaptığım hızlı taramada twitter dahil hiçbir platformda kayda değer bir yorum ya da tepki bulamadım çünkü.

Kamu spotu tadındaki sahne ve replikleri çok olsa da izlerken bunları tolere edebiliyorsuz çünkü daha önce de söylediğim gibi, aksiyon sahneleri oldukça başarılı ve resmen dizinin kusurlarını örtüyor. Ekpiteki ortam, diyaloglar keyifli. Gerçekle örtüşmeyen yönleri olduğu kadar yüksek oranda benzeyen tarafları da mevcut. Kısacası 7, 7.5/10’luk, yüksek riskli olaylarda kullanılmak üzere polis güçleri içerisinde oluşturulan özel birimin ele alındığı keyifli bir dizi S.W.A.T.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!