Netflix’te Ne İzledik? | Work It
 
Başrollerini Sabrina Carpenter ve Jordan Fisher’ın paylaştığı Work It filminden bahsedeceğim bugün. Fragmanları karşıma çıktığımda ilgimi çekmiş, izlemek istemiştim. Tanıtımlarından da anlaşılabileceği üzere film çerezlik diyebileceğimiz türde. Çok çalışkan, hedefinde belli bir üniversite olan genç bir lise öğrencisinin dans macerasını konu ediyor.
 
Açıkça söylemeliyim ki, beğendim. Gayet eğlenceli, vakit geçirmelik bir film olmuş. Hikayesi sebebiyle bol bol müzik ve dans sahnelerinin olması da temponun düşmemesine yardımcı oluyor. Karakterlere ufak tefek backgroundlar da verilmiş, duygusal bağ kurabileceğimiz bazı meseleler var. O açıdan da çok boş geçilmemiş yani.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kalite arayan biriyseniz tavsiye etmeyeceğim bir yapım olmakla beraber, sadece kafam dağılsın, hafif komedi olsun diyorsanız oldukça ideal bir iş Work It. Senaryosu gayet tahmin edilebilir, yani ta en başından sonunda ne olacağını hatta gidişatın bile nasıl ilerleyeceğini biliyorsunuz ama bu keyif almanızı engellemiyor. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dizideki tiplemeler de güzel. En çok sevdiğim şeylerden biri çift oldu. Quinn & Jack gerçekten başarılı bir ikili olmuş, birlikte olan sahneleri çok güzel olmuş. Özellikle ilk kez birlikte dans ettikleri, freestyle çalıştıkları an ve kazandıktan sonraki sahneler favorilerim..
 
Annesinin başta sinirlenip sonra kızını izlemeye gidip beğenmesi de hoş olmuş. Belki Quinn hiç saklamasaydı da desteklenebilirdi ama o güne kadar akademik başarı için verilen emek ve annesinin okul konusunda çok istekli oluşu sebebiyle çekinmiş olabilir.
 
Oyunculuklar normal düzeydeydi. Gözüme batan hiç kimse olmadı. Quinn’in mülakatını yapan kadın karakteri çok sevdim. Huzurevindeki dans sahnesini de. 
 
Genel hatlarıyla baktığımızda eğlenceli, akıcı bir gençlik filmi olarak nitelendirebilirim Work It’i. Uzun zamandır bir türlü film izlemeyi başaramayan ben bile tek seferde bitirdim. Tabii bunda süresinin de etkisi var. Bir buçuk saat sürüyor film. Ayrıca başrollerde gerçek hayatta da müzik ve dansla ilgilenen kişilerin olması güzel olmuş. Benim şahsi olarak ilgi duymadığım kişiler olsalar da, hayranları için keyifli olmuştur/olacaktır izlemek. Görüşmek üzere! 
 
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!