Netflix’te Ne İzledik? | Forgotten

İzlediğim en garip filmlerden biri oldu Forgotten. 2017 ve Kore yapımı filmin türü gerilim-gizem olarak geçse de bence kesinlikle dram-korku. Özellikle dram çok daha ağır bastı gözümde. Süresi bir saat elli dakika ve güncel imdb‘si 7.5. Ha hak ediyor mu diye sorarsanız benim vereceğim puan 6.5 olurdu. Aldığı övgüler ve genel olarak sevilmesi sebebiyle izlemek istemiştim.

Uzunca bir kısmını sıkıcı bulmanın ardından, kalan sürede de yapılan ‘ters köşe’leri de çok etkileyici bulmadım ancak yine de kötü bir film olduğunu düşünmüyorum. Sadece yapmak istedikleri şeyi yeterince iyi yapamamışlar gibi geldi. Yoksa size birkaç kez “acaba” dedirtiyor elbette.

Onun dışında, dizi karanlık bir atmosfer yaratmayı başarmış ve oyunculuklar da iyiydi. Forgotten’ın yönetmen koltuğunda Hang-jun Jang oturuyor, ana karakterler ise; ödüllü oyuncu Ha-neul Kang, Kim Mu-yeol, Na Young-hee ve Moon Sung Keun.

Filme dair söyleyebileceğim en olumlu şey, sonunun benim için tatmin edici olması. Spoiler olmaması adına hiçbir detay veremiyorum ancak ana konuya uygun, gerçekçi bir finaldi yaşananlar.

Ayrıca, çok göze sokulmuyor ve başlarda pek anlaşılmıyor olsa da dizinin işlediği konulardan bir tanesi de ülke çapındaki bir ekonomik kriz, ki gidişatta da kilit rol oynuyor zaten.

Sonuç olarak, eğer çok dizi film tüketen bir insansanız bayılmazsınız ancak sık sık farklı türlerde bir şeyler izlemiyorsanız beğenebileceğiniz bir film Forgotten. Söyleyeceklerim bu kadar, görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!