tds_thumb_td_300x0
Netflix’in Yeni Gözdesi ‘Maniac’ Nasıl Bir Dizi?

Netflix’in yeni mini dizisi Maniac 21 Eylül’de ilk 10 bölümü ile seyirci karşısına çıktı. Dizinin baş rollerinde ise Emma Stone ve Jonah Hill yer alıyor.

Maniac’ın Konusu Ne?

Maniac travmaları olan iki insanın aldıkları ”A, B, C” şekilli haplarla kendilerine yarattıkları yeni bir dünyada yaşamalarını anlatıyor. Bu yeni dünyada bambaşka hayatlara sahip olan denekler, aslında büyük bir deneyin de dönüllü parçaları. Deneyin amacı insanların kalp kırıklıklarını, travmalarını ve insan zihninin ilgili her türlü problemi çözümlemeyi sağlamaktır. Bu nedenle deney programına gönüllü olan kişiler belli bir üniforma giyerek deney süresince kapsüllerde ve yatma saatlerinin dahi belirli olduğu komutlara göre yaşıyorlar.  Bu nedenle dizi size kendizini Black Mirror’ın bir bölümünü izliyormuşsunuz hissi verebilir.

A, B, C kapsüllerinin sırayla deneklere uygulanmasını konu alan Maniac, karakterlerin en derin anılarına yolculuk yapmamızı sağlıyor. Çünkü her hapın ayrı bir işlevi var ve biz henüz ilk hap olan A hapında karakterlerin unutamadıkları, birnevi travma olarak yaşadıkları anılarına şahit oluyoruz. B hapı daha çok davranışsal problemlerle ilgiliyken, C hapı ise tedavi sürecini noktalayan ilaç olarak karşımıza çıkıyor.

Maniac toplamda 10 bölüm süren tek sezonu ile Netflix’te seyirci ile buluşuyor. İyi seyirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!