tds_thumb_td_300x0
Necip Memili’nin Akıllara Kazınan Sahneleri!

Dila Hanım’da unutulmaz Azer Barazoğlu, Bedel’ de Vedat, Kehribar’da Musa Bozoğlu, Dolunay’da Hakan ve daha nice projeler de yer alıp hafızalarımız da kazınılan karakterleri ile aklımızda kalan ve son olarak Çukur’un Cumali’sini canlandıran usta  oyuncu dediğimiz kişilerden olan Necip Memili’nin kariyer hayatında unutulmayan ve şahsi görüşlerim ile en güzel sahnelerin sadece ve sadece bir kısmı olan sahnelerini derleyelim dedim.

1-) Azer Barazoğlu

Herkese aslan kesilen ama sevdiğine kedi olan psikopat ama Fatma’sına aşık mı aşık Azer Barazoğlu’nun Fatma’ya olan aşkı zamanında dillerde düşmeyen bir aşk olmuştu.. (Hanımın Çiftliği’nde  izlemiş ama tam olarak hatırlamayan biri olarak) Dila Hanım’dan beridir tanıyıp ve canlandırdığı Azer Barazoğlu karakterini unutamayıp o zamandan beridir Necip Memili’yi seven biri olarak hala ne zaman da bu videoyu görüp izlesem inanılmaz duygulanırım!

Zorlu yollar da geçtiği ve neredeyse imkansız bir aşk yaşayan Azer Barazoğlu sonunda aşkına kavuşmuş olsa da aşkı, Fatma tarafından canı çok yanmış ve bizlerin de canını acıtan bir sahne olduğunu söyleyebilirim.. 

BEN SENİ SEVDİĞİM KADAR BİR DUVARI SEVSEYDİM ŞİMDİYE ÇİÇEK AÇARDI.

2-) Bedel; Vedat

Birbirlerine düşman olan iki kardeş ve aynı kadına aşık olan iki kardeş.. Babası tarafından sevgi görülmeyen ve hırs, intikam peşinde olan bir Vedat. Bedel’in final bölümün de kardeşini rehin alıp, babasına kardeşini göstererek “Gerçekten bunun için ölür müsün?” soruna “Evet ölürüm, gözümü kırpmadan ölürüm” cevabını alan Vedat, silahi kendi kafasına doğru götürerek “Sana bir acı daha yaşatacam” demesiyle hem babasının hem de sevdiği kadının gözü önünde kendine sıkarak.. ölmüştü.. 

SANA BİR ACI DAHA YAŞATACAM

3-) Ramazan Zaloğlu; 

Aşkına kavuşamayan ve çok zorlu bir hayat geçiren Zaloğlu.. en önemlisi de “sevildiğini” hiç hissetmeyen Ramazan’ın o acı ve derin hikayesi.. “Kimse kafamı okşamadı, kimse derdimi sormadı..” 

BENİM KİMSE KAFAMI OKŞAMADI..

4-) Dodo (Doğan) dayı;

Ulan İstanbul’un dodo dayısı.. İçi pamuk ama gözü yüksekler de ve para ile kör olmuş Dodo dayı.. Kandemir ve ekibinin topladıkları parayı alıp kaçması ile ve sonrasında Kandemir ile başkalarının elinde olup, Karlos, Ferdi, Bahadır, Yaren ve Derya’nın yaptığı plan ile kurtulma yollarını bulmuşken beklenmedik bir olayla karşılaşmışlardı. Silah sıkarak onların peşinden gelenler vardı.. 

Vurulan Dodo dayının ağzından çıkan, “Nevizadeler.. olum siz çok güzelsiniz lan! Lan Nevizadeler.. Abi.. affet beni..” sözleri son bulurken yürek burkan sahnesi ile  ölmüştü..

OLUM SİZ ÇOK GÜZELSİNİZ LAN..

5-) Cumali Koçavalı; 

“BENİM ADIM CUMALİ KOÇAVALI LAN!”

Cümlesini Cumali Koçavalı ses tonuyla okuduğunuzun farkındayım.. Çukur’un Cumalisini Necip Memili’den başka kimsenin bu kadar iyi olacağını hiç düşünemiyorum. Adete Cumali Koçavalı karakteri denilince akla Necip Memili gelir. Daha da böyle oturan bir oyuncu oturamaz karaktere.. Daha 4 bölüm izlediğimiz ama yıllarca izliyormuşcasına verdiği atmosfer bambaşka.. 

“BENİM ADIM CUMALİ KOÇAVALI!”

6-) Son bir bonus sahnesi bırakayım o halde! 

Dodo Dayı’nın ağlattığı bir sahne daha..

Her izlediğim de tüylerim diken diken olmasını engelleyemediğim bir sahne daha. Bakışları, ses tonu, yutkunamıyor olmasını öyle güzel bir şekilde hissettirdiği bir sahne ki..

Necip Memili’nin canlandırması da bu sahnenin vermiş olduğu havası da çok ayrı oluyor diyebilirim.. 

“Hediyelerin için de birer kurşun askerler çıkmış. Ama bir tanesinin bacağı yok.. Başka bir yere koymuş onu. Ötekileştirmiş yani.. Sonra başka bir kutu daha gelmiş. Onu açmış. İçinden böyle tek ayağı yer de olan bir  balerin kız çıkmış, çok güzel. Kurşun asker o balerini görünce ‘a ne güzel bir kız, benim de onun gibi bir bacağım yok’ demiş..”

Komedi, drama, aksiyon dizileri fark etmeden bütün rollerinin hakkını vermiş ve dizi/film geçmişi büyük olan başarılı oyuncu Necip Memili’nin tekrara girmeden canlandırdığı güzel roller.. Daha da güzel yerlere gelmesinin daha da hak ettiğini aldığı kariyer hayatın da başarılar diliyor ve sevgimi iletiyorum Necip Memili’ye!

Bu akıllarda kazınan sahnelerin videolarını bu tweetten izleyebilirsiniz! Keyifli seyirler!

https://platform.twitter.com/widgets.js

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!