tds_thumb_td_300x0
Ne İzleyeceğiz: 2019’da Bizi Bekleyen Animasyon Filmler

Devam filmlerinin ve uyarlamaların ağırlıkta olduğu, animasyon açısından kısmen sıkıcı ve sıradan bulduğum (Isle of Dogs ve Spider-Verse hariç) 2018 yılının ardından nihayet 2019’a geldik.”Geldik gelmesine ama 2019’da ne izleyeceğiz?” diyorsanız bu liste size yardımcı olabilir. 2019 ile ilgili fikirlerim ise kesinlikle 2018’den daha fazla heyecanlandırdığı yönünde. Yine de beklentileri düşük tutalım ki olası düşüşlerimiz minimum hasara sebep olsun. Keyifli okumalar.

1) How To Train Your Dragon: The Hidden World

Yeni yılda izleyeceğimiz ilk film “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin” efsanesinin 3. ve şimdilik son filmi “Saklı Dünya” olacak. Hıçkıdık ve Dişsiz’in destansı macerası ve kalpleri ısıtan dostluğunu son kez izleyeceğimiz filmin fragmanları filmi yaşlı gözlerimiz ve buruk gülümsememizle izleyeceğimiz hissini verse de Dişsiz’in yeni aşkı Işığın Öfkesi ve Ejderha Adası’nı bulma yolculuğu filmi heyecanlı hale getirecek. How To Train Your Dragon: The Hidden World 24 Ocak’ta gösterime girecek.

2) The Lego Movie: The Second Part

2014’te izleyiciyle buluşan “The Lego Movie” çocuklar ve ebeveyleri tarafından çok sevilmişti. Gösterilen ilgi üzerine sonraları çizgi dizi haline de dönüştürülen filmin ikincisi 8 Şubat’ta gösterime girmeyi bekliyor.

3) Wonder Park


Wonder Park, June ve hayvan dostlarının Wonderland’i kurtarma macerasını konu ediniyor. Hayal gücü oldukça geniş olan June, ormana yaptığı bir gezinti sırasında kendini içinde bulduğu Wonderland’in aslında kendi hayal gücünden ibaret olduğunu ve yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu fark ediyor. Wonderland’i ve içindeki arkadaşlarını kurtarabilecek şeyin kendisi olduğunu bilen June sevimli dostlarıyla birlikte işe koyuluyor. “Alice in Wonderland” tadında çocuklar için güzel bir animasyon olabilecek Wonder Park 15 Mart’da seyirciyle buluşacak.

4) Dumbo

Disney’in 1941 yapımlı animasyonu Dumbo’nun karanlık ve fantastik filmlerin usta ismi Tim Burton’un elinden çıkan live-action uyarlaması 29 Mart’ta Amerika’da vizyona girecek. Film; kocaman kulaklı küçük fil Dumbo’nun uçma yeteneğinin fark edilmesiyle başlayan olaylar zincirini konu ediniyor.

5) Missing Link

Bay Link, insan ırkının evrim ağacındaki serüveninin bir kaç basamak geride kalmış formunun yaşayan son örneğidir. Bu yalnızlık onu mutsuz biri haline getirmiş ve bir ormanda tek başına yaşamaya itmiştir. Bay Link dünyanın bir ucundan yaşadığını öğrendiği akrabalarını bulmak için bilim insanı ve kaşif iki arkadaşıyla yola koyulur. Bilimden beslenen konusu ve ilginç çizimiyle dikkatimi çeken, merakla beklediğim Missing Link 12 Nisan’da Amerika’da vizyonda.

6) UglyDolls

Sıradan güzelliğin rahatsız edici bulunduğu, şarkıların ve neşenin hüküm sürdüğü Uglyville’de yaşayan garip oyuncaklar meraklarına yenilip kasabalarındaki dağın diğer tarafına keşif amaçlı giderler ve görece daha güzel oyuncakların kendilerine sahip bulma amacıyla eğitim gördüğü bir okulla karşılaşırlar. Sevgi ve güzelliğin hangi noktada kesiştiklerine, kesişip kesişmediklerine, kendi kendimize dayattığımız güzellik algısına, insan veya oyuncak olsun varlığın kendi olması gerektiğine dair güzel diyaloglar ve mesajlar beklediğim filme beklentim büyük umarım çakılmam. 3 Mayıs’ta sinemalarda.

7) Pokemon: Detective Pikachu

Gelelim fragmanıyla bile 2018’e damgasını vuran filme: Detektif Pikachu! Efsane pokemon evreninden bir live-action filmi yıllardır bekleniyordu ve sonunda oldu. Çizgi dizisinden bildiğimiz klasik Pikachu’dan baya uzak bir karaktere sahip olan Dedektif Pikachu ve onun konuşmalarını anlayabilen tek insan olan dostunun macerasını konu edinen film 10 Mayıs’ta vizyonda olacak.

8) The Secret Life Of Pets 2

İlk filmiyle büyük başarı sağlayan serinin ikinci filmi 7 Haziran’da gösterime girecek.

9) A Toy Story 4

1995’teki ilk filminden bu yana animasyon dünyasının kültlerinden olan seri 2010’daki 3. filminden beri sevenlerine büyük bir özlem yaşatıyordu. 21 Haziran 2019’da ise bu bekleyiş ve hasret sona eriyor. sinema salonundan çıkar çıkmaz 5. filmi bekleyeceğimiz ise su götürmez bir gerçek:)

10) The Lion King

Fragmanıyla 2018’i sarsan diğer bir yapım ise Aslan Kral! Live-action uyarlaması olan filmin ilk tanıtımının 1994 yapımlı animasyonuyla aynı olan görüntüleri günlerce hatta haftalarca sosyal medyayı sallamıştı. 2019’un nostaljik havası 2018’den başlamıştı. 19 temmuz’da hayranlarıyla buluşacak olan Aslan Kral ise bu nostaljik havanın en büyük sebebi sanırım.

11) Weathering with You

2016’da yazar ve yönetmenliğini yaptığı Kimi no Na wa (Your Name/Senin Adın) isimli anime filmiyle animasyon dünyasını sallayan Makoto Shinkai, Temmuz’da yeni filmi Weathering with You ile 2019’a da damga vurmaya hazırlanıyor. Kimi no Na wa’da zamandan ve mekandan bağımsız olarak birbirlErine bağlı olan iki gencin hikayesini, Japonya’nın geleneksel ve modern yaşamlarına işleyerek anLatan shinkai; yeni filminde ise ergenlik çağındaki gençleri konu edinecek. Film 19 Temmuz’da Japonya’da vizyona girecek.

12) The Angry Birds Movie 2

Zamanın popüler bilgisayar oyunu Angry Birds’ün sevilen filminin ikincisi 16 Ağustos’ta sinemalarda olacak.

13) Spies in Disguise

Buz Devri’nin yapım şirketi Blue Sky’ın yeni filmi Ajanlar İş Başında, 13 Eylül’de gösterime girecek. Spies İn Disguise; aşırı havalı ajan Lance ve Lance’nin kullandığı aşırı havalı cihazları icat eden Walter’ın dünyayı kurtarma görevini konu ediniyor. Filmi daha izlemedik ama Big 6 Hero sevenlerin bu filmi de seveceklerini düşünüyorum.

14) The Addams Family

1991 yapımlı aynı adlı filmin animasyon uyarlaması şeklinde izleyiciyle buluşacak olan The Addams Family tarihin en fantastik ailesini konu olarak işliyor. Addams Ailesi 18 Ekim’de sinemalarda.

15) Shaun The Sheep Movie: Farmageddon

Filmi ve daha sonraları Cartoon Network’te yayınlanana çizgi dizisiyle kendini sevdiren Koyun Shaun, ikinci filminde çiftlik dostlarıyla beraber uzay macerasına atılıyor. Shaun The Sheep Movie: Farmageddon 18 ekim’de vizyonda.

16) Sonic The Hedgehog

Pokemon, Oyuncak Hikayesi, Aslan Kral haberlerini alıp 2019’u nostalji yılı ilan ederken 2018’in son günlerinde bir de Sonic haberi gelmişti ve 2019’dan sağ çıkamayacağımızı anlamıştık. Sosyal medyada paylaşılan bu afişle birlikte zamanında oyununu oynayan çizgi dizisini izleyen herkes bu mavi ve hızlı arkadaşımızı beklemeye başladı. Henüz bir fragmanı yayınlanmayan Sonic The Hedgehog, 8 kasım’da bizlerle olacak.

17) Frozen 2

Disney’in en çok hasılat topladığı işi Karlar Ülkesi’nin devamı gelmese olmazdı. Filmin vizyon tarihi 22 Kasım olarak verilse de şimdilik ne bir fragman ne de bir afiş var. Bir umutla Olaf’ı görmeyi bekliyoruz:(

18) Minecraft: The Movie

Gösterim tarihinin ertelenmesi ve konu hakkında tam bilgi verilmemesiyle tam bir karmaşaya dönen Minecraft filminin 2019 bitmeden vizyona girmesi bekleniyor.

19) Klaus

Bir postacının hayatını anlatan İspanyol yapımlı film Klaus 2019’da vizyona girecek animasyonlar arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!