Ne İzlemeli? | Your Name

Orijinal adıyla Kimi no Na wa, kesinlikle son zamanlarda izlediğim en güzel şey. 2016 yapımı beş ödüllü film, birçok türü içinde barındıran muhteşem bir hikaye. İzlerken her anını merakla bekliyor ve sürekli çözeceğiniz başka bir gizemle karşı karşıya kalıyorsunuz. Üstelik bunları yaparken kafanız hiç karışmıyor çünkü her şey sağlam bir temele oturtulmuş ve tüm konular birbirine çok güzel bağlanmış.

Her detayıyla gönlümü fetheden filmin bir diğer olumlu yanı ise, uzun olmayan süresine rağmen dopdolu olmasıydı. Tatlı bir heyecanla izliyor ve bir yandan da görüntülerin güzelliğine hayran kalıyorsunuz. Benim estetik zevkime o kadar hitap etti ki, her anını ekran görüntüsü alıp duvar kağıdı olarak kullanabilirim. İnsanın içine bambaşka hisler veren, çok çok başarılı bir sinematografi söz konusu.

Your Name Kimi No Nawa - 1500x984 - Download HD Wallpaper - WallpaperTip

Senaryonun içeriğine dair bir şeyler de söylemek istiyordum ancak ne söylesem spoiler olacak ne yazık ki. Hiçbir sürprizi bozmak istemediğimden yapmayacağım, sizler de eğer izlerseniz konusuna dahi bakmadan direkt atlamanızı tavsiye ederim. Atlamak demişken, ben filmi bir gece ansızın, birlikte film izlemeyi sevdiğimiz bir arkadaşımdan gelen istek üzerine aniden izledim ve şunu söyleyebilirim ki çok doğru bir kararmış.

Filmin imdb puanı 8.4, MyAnimeList puanı ise 8.9. İşin uzmanları tarafından onaylanmış diye düşünebiliriz sanki bir nevi. 🙂 Yaptığım kısa çaplı araştırmada hakkında hiçbir kötü yoruma rastlamadığımı ve filmin müziklerinin de oldukça güzel olduğunu söyleyerek bitireyim. Özetlemek gerekirse, her detayına bayıldığım, bence falsosu olmayan, çok tatmin edici bir filmdi Your Name. Mutlaka bir şans vermenizi tavsiye ederim, görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!