Ne İzlemeli? | Stay

Gerilim-gizem türündeki Stay, bir saat kırk dakikalık muhteşem bir film. Gerek çekim teknikleriyle, gerekse konusuyla izleyicisine çok keyifli bir deneyim yaşatıyor. 2005 yapımı olmasına rağmen, aynı türdeki daha güncel yapımlara taş çıkarttığını rahatlıkla söyleyebilirim. Oyunculukların da inanılmaz başarılı ve özgün olduğunu belirterek filmin konusundan bahsedebileceğim kısma geçmek istiyorum.

DİKKAT: BUNDAN SONRAKİ KISIM SPOILER İÇERİR.

Filmin ilk bir saatini geride bıraktığımızda konuyu çözdüğünüzü düşünerek büyük bir özgüvenle izliyorsunuz ancak sonrasında yaşananlar sizi şaşırtmayı başarıyor. Zihninizdeki ihtimaller paralel evrenler ve psikolojik hastalıklar arasında gidip gelirken olayların bağlandığı yer çok daha ilginç bir şey çıkıyor.

Stay (2005) | MUBI

Filmin bizi bu ikileme, hatta daha fazlasına sürükleyebilmesi oldukça etkileyici. Başarılı oyunculukların da büyük katkısıyla izlemekten çok keyif alacağımız bir iş çıkmış ortaya. Film boyunca kimisi çok bariz kimisi ise biraz saklı birçok detay bulunmak için bizleri bekliyor.

Hem düşündürücü hem heyecanlı bir kurgu anlayacağınız. Görece kısa süresine rağmen hem dopdolu hem de yormayan bir olay örgüsü, akışı var. Güvendiğim referansları olduğu için ben izlerken şüpheye düşmedim ancak sizlerin düşme ihtimaline karşılık filmin imdb’de hakkının yendiğini söyleyeyim. 6.8 sizi yanıltmasın, en az sekizi hak ediyor ki benim kişisel puanım 9/10 oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!