tds_thumb_td_300x0
Ne İzledik? | Last Night in Soho

Thomasin McKenzie ve Anya Taylor-Joy başrollü 7.1 imdb’li film traileri çıktığı günden beri çok konuşuluyordu ve yayınlandığı dönem de geniş kitlelerce övgü toplamıştı. Ben yakın zamanda izleme fırsatı buldum ve sizlerle görüşlerimi paylaşmak istiyorum!

Dram, gizem ve korku türlerinde geçen 2 saat süreli film bu başlıklar arasından en çok korkunun hakkını veriyor olsa da, kullandığı teknikler yaratıcı olmaktan uzak ve şimdiye kadar alışılagelmiş yöntemlerden pek de farklı bir şey görmüyoruz. Buna rağmen izlerken buram buram bir rahatsızlık hissi duymuyorsunuz. Yalnızca birkaç sahne esnasında “daha kısa olabilirdi” diye düşündüm.

Last Night in Soho kendince özgün bir tarza sahip olduğundan, izlemesi oldukça keyifliydi. Öte yandan çekimleri ise inanılmaz başarılı, son zamanlarda çıkan en iyi, takdiri hak eden işlerden bir tanesi. Zaten siz de en çok bu yönüyle ön plana çıktığını görmüş, duymuşsunuzdur. Sağlam bir emek var ortada.

Filmin fantastikvari havasını başta yadırgasanız da bir süre sonra alışıyorsunuz, akışı tempolu ve heyecanlı. Filmde ters köşe denebilecek birkaç durumdan bir tanesi beni şaşırtmayı ve etkilemeyi başardı. Ek olarak, biraz müzikal havasının da var olduğunu söyleyebiliriz. Şahsi puanım 8.5 oldu.

Son olarak, biraz desteksiz duran, tam oturmayan ve izleyiciyi tatmin etmeyen bazı şeyler de vardı, filmin finali dahil. Ama bu seyir zevkinizi öldürmüyor. Oldukça sürükleyici ve entertaining bir iş izlemiş olarak bitiriyorsunuz iki saati. Şimdilik benden bu kadar, görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!