Ne İzledik? | Don’t Look Up

Güçlü kadrosuyla insanları hem heyecanlandıran hem de “Acaba tek iyi yönü bu mu olur?” diye endişelendiren Netflix yapımı film birçok insanın 2021’de izlediği son, diğerlerinin ise 2022’de izlediği ilk film oldu. Dicaprio’nun canlandırdığı bilim insanı rolüne oldukça yakıştığı filmde en sevdiğimiz şeyin temposu olduğunu söyleyebiliriz.

Dokundurmalarıyla, isabetli karakter tiplemeleriyle ve alaycı tavrıyla izleyicisine keyifli bir deneyim sunan Don’t Look up, bir eleştiri paradoksu veya döngüsü içinde başlayıp bitiyor. Öne çıkan sahneleri ise market alışverişi ardından evdeki masada aile ortamı oluşturulup yenilen kıyamet öncesi yemek.

Leonardo DiCaprio was not comfortable with Meryl Streep stripping for  'Don't Look Up'. Here's why - Entertainment News

Filmin gerginlik ve komediyi iyi dengeleyebilmesi ve hemen hemen her sahneye bir duygu yerleştirerek akışı boş bırakmaması bir diğer artısı. Temelinde, klişe mesajlar veriyor olsa da onların her birine hala çok ihtiyaç duyduğumuz da bir gerçek. Son olarak, sevilen sanatçı Ariana Grande’nin konser sahnesini de oldukça keyifli bulduğumuzu söyleyelim. Merak edenler için, filmi hala izlememiş olan varsa Imdb puanı 7.2

Link Tank: Don't Look Up Has an Absolutely Insane Cast | Den of Geek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!