Murder Mystery 2 İncelemesi: Nick ve Audrey Geri Döndü!

Jennifer Anniston ve Adam Sandler‘ı bir araya getiren Murder Mystery film serisinin ikinci filmi Netflix’te izleyici ile buluştu. Yayınlandığı günden beri serinin iki filmini de gündeme sokan Murder Mystery 2‘yi nasıl bulduk? Gelin birlikte inceleyelim.

Öncelikle, bu seri Sandler ve Anniston’ın ilk partnerliği değil. İkilinin uyumunu beğenenlere; daha soft bir romantik komedi olan Just Go With It (Hayatım Yalan) filmini izlemerini kesinlikle öneririz diyerek yorumumuza başlamak isteriz… Çünkü, evet bu seriyi bu kadar ilgi çekici kılan şeylerden biri kesinlikle ikilinin kimyası, uyumu ve komedideki başarıları.

Senaryosunu yine serinin ilk filminde olduğu gibi James Vanderbilt’in yazdığı, yönetmen koltuğuna ise Kyle Newacheck’in yerine bu kez Jeremy Garelick’in oturduğu film, Nick ve Audrey Spitz çiftinin kendi ajan şirketlerini kurduğunu ancak işlerinin pek de iyi gitmediği bir noktada başlıyor. İkilinin, milyarder arkadaşlarının düğününe davet edilmesi ve arkadaşlarının kaçırılması ile birlikte olayı çözmek zorunda kalmaları ajanlık şirketleri için bir dönüm noktası oluyor.

Film, bir aksiyon/gizem komedisinin başvurabileceği tüm klişelere başvuruyor. Bu anlamda tür açısından benzer olarak değerlendirebileceğimiz ve yine yakın dönem işlerinden olan Knives Out serisinin çıtasını yakalayamıyor diyebiliriz. Ancak; işin gizem kısmını çok da beslemek gibi bir derdi yok Murder Mystery 2’nin. Kaçıran kişiyi tahmin etmek son derece kolay ama bu klişeler ile dalga geçmek konusunda iyi bir iş çıkardıklarını düşünüyorum. Anniston ve Sandler’ın karakterlerinin doğallığı da eklenince, birçok sahne kendini keyifle izletiyor. Gizem kısmı şaşırtmasa bile, absürtlüklerine arada bir ”yok artık” dedirtmeyi ve güldürmeyi başarıyor.

Aksiyon sahnelerinde de oldukça iyi iş çıkarmışlar. Düğün, kaçırılma, trafik kovalamacası, opera baskını, kazalar, patlamalar, yangınlar, eyfel kulesinde çatışma derken temposu bir an bile düşmeyen film, başına oturduğunuzda su gibi akıyor. Kısacası beklentileriniz doğrultusunda oldukça keyifle izleyebileceğiniz bir film çıkmış ortaya. Meraklısına, hiç durmayın izleyin diyor; iyi seyirler diliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!