tds_thumb_td_300x0
Michael Scofield’ı Neden Sevdik?

    Dünyanın en çok izlenen dizilerinden olan Prison Break’i bize sevdiren en önemli unsurlardan birisi şüphesiz içimizi okuyormuşçasına bakan Michael Scofield’dı. Scofield, dehasının yanı sıra, güzel karakteriyle de içimize işleyen dizi karakterlerinden birisi olmayı başardı.  Michael’i neden sevdiğimizi beş maddede anlattık. İyi okumalar!

1- Fedakar

Eğer kendini kanıtlamış bir inşaat mühendisi olsaydınız ve abiniz haksız yere idam edilecek olsaydı; onu kurtarmak için neleri göze alırdınız? Michael, denenebilecek tüm hukuki yolları deneyip çare bulamadıktan sonra, abisini hapishaneden kaçırmaya karar veriyor. Onu sevmemizin en büyük sebebi de bu: Fedakar olması. Bir insanın bütün hayatını riske atıp, hatta direkt yok sayıp bu kararı alması çok zor. Fakat Michael’ın sevdiği insanlar için yapamayacağı şey yok. 

2- Zeki

Zeki karakterleri izlemek hepimiz için zevklidir. Bizi, gündelik hayatın sıkıcılığından ve yaşamımızdaki insanların tekdüzeliğinden sıyırıp bambaşka dünyalara götürürler. Kafalarından geçeni anlamaya çalışmak eğlencelidir. Sürekli plan yapan fakat kötü karakterler tarafından karşı hamle gelince tepki veremeyen başrollerden sıkılan bünyelere, Michael Scofield ilaç etkisi yarattı! Dizi boyunca yoluna koyulmayan taş kalmayan Scofield; bu aksiliklerin hepsine karşı koydu. 

Özellikle ilk sezonda, Lincoln’ü kurtarmak için yaptığı planda her ayrıntının düşünülmüş olduğu barizdi. Ne zaman bir aksilik çıksa Michael’ın başka planlarının olduğunu gördük. Detaylıca düşünülmüş bir planı adım adım izlemek ve çıkan aksiliklere karşı yapılan akıllıca hamleler; Michael’ı olduğu kadar Prison Break’i de bize sevdiren en önemli unsurlardandı.

3- Merhametli

Michael, haksızlığa uğradığında herkesi ezip geçme hakkını kendinde bulabilen bir karakter değil. Dizi boyunca, asla kendisini kurtarmak için başkalarına zarar vermedi. Dedim ya, Michael’ı sevmemizi sağlayan en büyük sebeplerden birisi iyi bir insan olması. İçerisinde iyilik olan fakat defoları olan bir karakter izlemedik; gerçekten iyi bir karakter izledik. 

4- Karizmatik

Michael Scofield’ın karizmasının bir çok sebebi var. Öncelikle zeki! Irene Adler’in dediği gibi, “Zeka, seksiliğin yeni adı.” Ayrıca gizemli… İtiraf etmek gerekirse bu gizem onu çok karizmatik yapıyor. Ses tonu güzel, huyu suyu güzel, e yakışıklı da… Daha ne olsun!

Wentworth Miller’in ve dolayısıyla Michael Scofield’in kendine has bir enerjisi var. Umarız onu ekranlarda daha çok görürüz.

5- Aşık

Michael Scofield’ı sevmemizin bir diğer etkeni ise çok güzel bir aşık olması. Her ne kadar başta bir amaç uğruna Sara’ya yakınlaşsa da, zamanla birbirlerine duydukları hisler bize çok güzel geçti. Dizi zaten olduğu haliyle de çok güzelken bir de Michael – Sara ilişkisi izleyenleri iyice kendine çekti. 

Prison Break, yayınlandığı zamandan günümüze, detaylı düşünüşmüş kurgusu ve başarılı oyunculuklarıyla, izleyicilerin beğenisini kazandı ve kazanmaya da devam ediyor. Bu başarının en önemli unsurlarından biri olan, Michael Scofield’ı başarıyla canlandıran Wentworth Miller; umarım seni daha çok izleme fırsatımız olur!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!