tds_thumb_td_300x0
Mazi’nin En Kıymetli Yarası “Friends”

 

İlk baş hepimizin ” Of ne abarttılar, neymiş ki bu en fazla ne olabilir ” diye önyargıyla başladığı fakat sonrasında gece gündüz izlemelere doyamadığımız biricik dizimiz. İzlemeyen biri asla bu söylediklerimize anlam veremeyecek ama o kapını her açıldığında yüzümüzü güldürmesi, Monica’nın mutfak masası etrafında edilen sohbetler, Joey’in saf tavırları ve çapkınlığı, Phoebe’nin tuhaf inançları ve şarkıları, Chandler’ın sorulara cevap verme tarzı ,giyinişleri, başlarını belaya sokmaları, birlikte harika vakit geçirmeleri ve en güzeli de kocaman sarılmaları.

Diziyi izlerken sıradan bir arkadaş grubundan çok, aile olmuş, birbirlerine karşı sonsuz bir yakınlık ve sevgi besleyen harika bir grup görüyoruz. Sadece toplu olarak değil kendi içlerinde de öyle güzeller ki. Kızlar biraradayken, erkekler yalnızken, Mon Ve Ross atışırken ya da Phoebe ile Joey yalnızken hangimiz ekran başında kocaman gülümsemelerle erimiyoruz ki ?

Her bir karakter tabiri caizse tam olarak şahsına münhasır ve kişilik özelliklerini öyle güzel taşıyorlar ki, mantığımıza sığmayan birçok hareket ve olay onlarda hiç sırıtmadan gayet güzel duruyor. Hepsine zaman zaman kızıyoruz, şaşırıyoruz ama delicesine çok seviyoruz.

Ev arkadaşlığından öte hayat arkadaşlığı çünkü. Rachel’ın garsonluğu beceremeyişi, Monica’nın umutsuz flört ve first date’leri, Joey’in müthiş aktörlük süreci ve Chandler’ın insanı aşık olmaya zorlayan konuşma tarzı.. Hepsi insanı diziye kilitleyen mevzular.

Genel bakışı bir kenara bırakırsak, dizideki güzel arkadaşlık ve tatlı samimiyet yüzünden insanı sürekli birilerini shiplemek zorunda bırakan pek çok büyüleyici an var. Ne yapalım, onlar da öyle güzel bakmasalardı ama değil mi ?

İddia ediyorum biraz izledikten sonra çok tatlı bir alışkanlığa dönüşecek ve her boş anınızda onlara koşacak,hatta izlemek için zaman yaratacaksınız. Olumsuzlardan kaçmak, stres atmak bazen de sevincinizi paylaşmak için açacaksınız. Kahveli sohbetleri, güzel gülüşleri, beraber yenen yemekleri, bu insanları çok özleyeceksiniz. Favori karakterinizi seçmek bir hayli zor olacak şimdiden söyleyeyim.

Her şeyden öte o kadar başarılı oyuncular ve öyle güzel bir ekipler ki, değil yüzler binler, bugüne kadar milyonlarca kişinin hayranlığını kazandılar. Takdir etmemek olası bile değil. Gereğinden fazla abartılmış çok dizi duyduk bugüne kadar ancak Friends tüm övgüleri hakediyor. Takliterinden kaçının 🙂 Şaka bir yana eğer hala izlemediyseniz çok şanslısınız çünkü bu heyecanı tatmak için koskoca 10 sezonu defalarca bitirmiş çok büyük bir kitle var. Keyifli zaman geçirmek ve kendinizi kıskanacağınız düzeyde bir dostluk öyküsünde bulmak istiyorsanız koşun Central Perk’a. Bizimkilere de selam söyleyin !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!