MasterChef Türkiye tüm heyecanıyla devam ederken, bizler de izleyiciler olarak yavaş yavaş kendi adaylarımızı seçmeye, ekran başında eğlenmeye ve mücadelenin keyfine ortak olmaya başlıyoruz. Şimdi gelin dün akşam yayınlanan yeni bölümde neler oldu bakalım!

Düzenli ve kontrollü çalışmasının yanında artı olarak tabağı da başarılı olan bu arkadaşımızın kazandığı düello çok çekişmeli değildi. Şeflerin gözlemlerinde de söylendiği gibi, kıvam olarak yarışmacılar arasında bariz bir fark olduğundan, kazanacak kişi az çok belliydi diyebiliriz. 

 

 

 

 

 

 

 

Hasan, Büşra ve Erdoğan’ın yarıştığı tur, gerçekten sevdiğim bir grup oldu. Çünkü hem yapmaları gereken yemeği beğendim hem de sempati duyduğum, beğenerek izlediğim kişiler vardı. Hayriye diye seslendikleri Büşra, gerçekten eğlenceli yarışmacılardan biri, enerjisini seviyorum. Hasan da hem saygılı hem de güzel emek veren, hikayesiyle de takdir toplayan biriydi. Erdoğan’ın gitmesine üzüldüm ama, ilk kez yapmasına rağmen oldukça başarılı sonuç çıkarıp şeflerden övgü almasına sevindim. Vakit konusunda sıkıntı yaşamayıp sosu dökebilse hıngal mantısına, belki 3. değil 2. bile olabilirdi.

MasterChef 2020’den tek dileğim, reyting uğruna haksızlıklar yapılmaması ve Kayhan gibi itici tahammül edilemez kişiler yerine daha sempatik, sevecen, azimli isimlerin yarışa devam etmesi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu konuya değinmişken, aynı yerde çalışan iki arkadaşın da adaylar arasında bulunduğu malum düello ülkede olay oldu. Aynı kulvardaki güçlü isimlerin birbiriyle eşleştirilmesine karşı değilim, başa baş bir mücadele herkesin hoşuna gider ancak eminim onlarla denk olabilecek başka yarışmacılarda vardır. Emir ve Ege aynı yerde olmak zorunda değildi diye düşünüyorum. Dediğim gibi, herkesin savunduğu gibi bence de üst tura geçmeyi hak etmeyen kişiler vardı bazı önceki düellolarda, ama bu büyük bir sorun değil çünkü onlar zaten kendilerinden daha iyilerle yarıştıklarında elenmeye mahkumlar. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sorunlar genel, seyircinin “reyting için mi” kaygısı gittikçe artıyor. Hamburger için hepsi çok uğraştı. İzleyici cephesinde ise sonuçtan pek memnun kalınmadı. Bakalım bizi neler bekliyor! Elenenleri tekrar görebilecek miyiz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz