MasterChef 2020’de Bugüne Kadar Neler İzledik?

2019 Pantene Altın Kelebek ödüllerinde en iyi yarışma programı ödülünü alan yayınlandığı günler dizileri geride bırakarak reyting listelerini altüst eden MasterChef 2020’de bugüne kadar neler olduğuna dair hafta hafta kısa bir özet geçeceğim sizlere:

İlk 16 belirlendikten sonra oynanan kaptanlık yarışını kazanan Kıbrıslı yarışmacı Tanya Klitkayalı olmuştu. Kırmızı takım kaptanı olarak da Ayyüce’yi seçmişti. Takımına Gülşah, Emir, Berk, Esra , Özgül, Eray ve Ebruyu almıştı.

Ayyüce ise; Furkan, Serhat, Barbaros, Uğur, Celal, Duygu, Sedat’ı seçmişti. Oyunlar sonucunda Eray, Esra, Sedat, Celal, Ayyüce ve Duyguyu arkadaşları eleme adayı olarak seçmişti. Elenen; yarışmanın sevilen ismi Sedat olmuştu.

Elenen Sedat yerine yedek yarışmacı Sefa Okyay Kılıç geldi.

İkinci hafta kaptanlık yarışını Uğur Yılmazdeniz ıslak hamburgeri en başarılı yapan kişi olarak kazandı   Ve takımına; Emir, Ebru, Eray, Ayyüce, Berk, Duygu ve Gülşah’ı alarak kırmızı takımı oluşturdu. Uğur rakip takıma Özgül’ü kaptan seçti. Özgülde takımına; Furkan, Serhat, Barbaros, Esra, Sefa, Celal ve Tanya’yı aldı.

Özgül ve takımı Uğur’un takımını 3-0 yenerek altı elenme adayını da kırmızı takımdan çıkardı.

Adaylar: Uğur, Emir, Gülşah, Ayyüce, Berk, Eray’dı. Maalesef elenen yarışmada favori olarak gösterilen Berk İlter oldu.

Berk yerine yedek yarışmacı olarak Berker Başmanav geldi.

Üçüncü hafta dondurmadan en yaratıcı yemeği yapan Celal, kaptanlık yarışını kazandı. Takımına; Barbaros, Serhat, Ebru, Esra, Berker, Sefa ve Tanya’yı seçti.

Celal rakip takıma kaptan olarak MasterChef evinde birlikte kaldığı yakın arkadaşı Eray’ı seçti. Eray’da takımına: Ayyüce, Furkan, Özgül, Uğur, Emir, Gülşah ve Duyguyu seçti.

Günlük dokunulmazlık oyunları sonucu Özgül, Gülşah, Duygu, Berker, Ebru ve Eray eleme adayları oldular. Üçüncü haftanın eleneni yarışmanın sempatik ismi Gülşah Suna oldu.

Tv’de bu hafta MasterChef’in dördüncü haftası ünlü şarkıcı Ferman Toprak’a benzerliği ile dikkat çeken Arem Yüce yedek yarışmacı olarak dahil oldu. Kaptanlık yarışını Esra Tokelli kazandı. Bakalım bu hafta MasterChef hayallerine kim veda edecek?

Önceki senelerde masterchefte daha ilk haftadan yarışmada öne çıkan isimler olur, bu kişiler finale kadar yoluna devam ederdi. Ama bu sene yarışmada diğerlerine fark atan bir kişi olmadı. Yarışmacıların teker teker beğenilende beğenilmeyende yemekleri oldu.

Fikrimi söylemem gerekirse geçen seneye göre bu sene erkek yarışmacılar daha ön planda.  Erkek adaylardan Barbaros, Serhat, Emir; kadın adaylardan Ayyüce ve Esra şu an yarışmayı az önde götürüyor. Bu az fark her an kapanabilir. Başka birileri ön plana çıkabilir.

Merakla yeni bölümleri bekliyoruz. Masterchef izlemeye devam…

Yazan : Buket Bakaç