Burak Deniz ve Alina Boz’un başrollerini paylaştığı yeni dizi Maraşlı, gerek konusu, gerek çekimleri, gerekse müzikleri ve daha pek çok farklı detayıyla ilk günden beri konuşuluyor. Ama bir başka şey var ki, o da dizi hakkında dönen bu muhabbetlerin en heyecanlısı, ilgi çekici olanı, bence.

Neyden mi bahsediyorum? Hikayenin göründüğü gibi olmaması, çok daha karmaşık, gizemli ve zeka ürünü olması ihtimallerinden. Teorilerden. Şöyle ki, dizinin ilk anlarından beri vurgulanan ve seyircinin dikkatini çeken bazı detaylar var. Sorgu odası, geyik figürü, banka kredisi ve 49 gün komada kalmak gibi.

Bu hususlardaki şahsi tahminlerimden bahsetmek isterdim ama bir an önce konuya gelmek istediğim için atlayacağım. Zaten herkesin az çok benzer fikir yürütmeleri vardır diye düşünüyorum. Gelelim ikinci bölümden sonra Twitter’ı sarsan teorilerin ne olduğuna: Maraşlı aslında Maraşlı değil, gizli görevde, hayatına dair anlattığı şeylerin hepsi ezberden ibaret, ve benzeri. Şimdi sizi konuya dair atılmış bazı tweetlerle baş başa bırakıyoruz. Sizce oldukça akla yatkın gözüken bu teorilerin gerçek olması mümkün mü, doğrusu ne?

Neler olacağını büyük heyecanla bekliyoruz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz