Mahkum | Daha Belli Değil

Uzun zaman sonra gözlerimize, kulaklarımıza ve aklımıza ilaç gibi gelen bir diziden bahsedeceğiz bugün. Başlıkta da gördüğünüz üzere, gözümüzün bebeği, iç çıkaran dramdan ve kalitesiz klişelerden sonra bir umut ışığı diyebileceğimiz Mahkum. Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu başrollü bu diziyi neden çok sevdik, onu diğerlerinden ayıran yönleri neler gelin hep birlikte bakalım.

Öncelikle, jeneriğinden açılara, dekordan stylinge kadar bütün detayların gayet başarılı olduğunu belirtmek isterim. Görsel olarak bir iki devamlılık hatası dışında gözüme batan herhangi bir şey olmadı. Oyunculuklar desek, başta İsmail Hacıoğlu’nun şahane performansı olmak üzere kadronun neredeyse tamamı iyi iş çıkarıyor. Sasha’yı canlandıran hanımefendi bile kendisinden haz etmememe rağmen pek rahatsız etmiyor. Sürükleyicilik desek, iki saatlik bölümlerde sıkılmıyoruz bile. (Ki bu kesinlikle artı puandır.) Ayrıca boş hissiyatı veren sahnelerle de doldurulmuyor o süre, ya önemli bir amaca hizmet ediyor ya da komedi tamamlayıcı unsur olarak kullanılıyor.

Mahkum - Mahkum'dan Göz Alıcı Bir Afiş Daha! | FOX

Komedi demişken, gerek şive, gerekse sarkastik yaklaşımı ve İngilizce muhabbetiyle buram buram Vartolu Sadettin havası estiren Hacı karakterini izlemek baya keyifli. İyi ki eklemişler öyle bir karakter. Koğuş ekibi genel olarak sevilesi ve seyir zevki var zaten ama onun yeri ayrı. İnanılmaz eğlendiriyor gerçekten.

Şu an hapisaneye ayrıca değinmek isterdim, ezikler eziği müdür sümsüğü olsun, efendime söyleyeyim karaktersiz Mücahit olsun falan ama sırf karakter yorumlarına ayırdığım başka bir yazı hazırlayacağım. Geçiyorum o yüzden, içimi orada dökerim.

Dizinin fragmanları güzel, kurgusu güzel. İzleyicisini sürekli ya şaşırtıyor ya da heyecanını diri tutuyor ki bu çok da kolay olan bir şey değil. Saçmalamadan, özenilerek yazılıyor hikaye. Ayrıca yer yer verilen sosyal mesajlar, vurgu yapılan konular da oldukça önemli.

Son olarak, ilk kez izlediğim Seray Kaya’yı da tebrik etmek isterim. Sırıtabilecek çok yönü olan bir karakteri gayet güzel giymiş, zevkle izliyorum sahnelerini. Cemre de sevdiğim birisi oldu Mahkum’un senaryosunda. 🤝 Anlaşılan temposuyla da gönülleri fetheden bu dizinin keyif dışında bana vereceği çok şey olacak. Görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!