Lucifer 6.Sezon 1.Bölüm İnceleme: Burada Hiçbir Şey Değişmez

Sonunda beklediğimiz gün geldi! Lucifer, yeni ve final sezonuyla Netflix ekranlarında bizlerle buluştu. Bu buluşma ne kadar heyecan verici olsa da, aynı zaman da büyük bir hüznü de içinde barındırıyor. 

Aslına bakarsanız, Lucifer için, bu ikinci bir final diyebiliriz. Bildiğiniz üzere Fox, 3.sezondan sonra diziyi iptal etmişti. Hayranları sayesinde Netflix ekranlarında yayın macerasına devam eden Lucifer, yeni hikayelerle karşımıza çıkmıştı. Açık söylemek gerekirse, 4. ve 5. sezonun ritmi, ilk üç sezonun ritminden oldukça farklıydı. Dizi, her yeni sezonla izleyicisine izleyici katarak yoluna devam etti.

Geçtiğimiz sezon finali, şahsen beni şoka uğratmıştı. Hikayenin bu noktaya kadar gelebileceğini tahmin bile edememiştim. Lucifer’i, Tanrı olarak tahta oturtmak ha? Bunu yapmadan önce de, Chloe’nin ölmesini sağlamak sonra Lucifer’ın ölmesini sağlamak, sonra Chloe’inin yaşamasını sağlam… Bir dk. Başa alalım. 

Lucifer, Chloe’yi cennetten kurtararak, tahta oturmaya hak kazanmıştı. Son bölümün son yirmi dakikasını tekrar tekrar izlemiştim ve gördüklerime inanamamıştım. Lucifer, Tanrı mı oldu şimdi? 

Yeni sezonda tam bu sorunun cevabıyla başlıyor aslında. Lucifer, Tanrı olarak seçildi, evet. Fakat bu onu Tanrı yapmaya yetecek mi? 

Lucifer, bu sorunun cevabını aramak dahi istemiyor. Onun kafasındaki Tanrı düşüncesiyle, olması gereken Tanrı arasında farklar olduğunu görüyor. Bunca zamandır babasından ve onun sisteminden kaçmaya çalışmıştı. Şimdi ise o sistemi kuranlardan biri olmaktan korkuyor. Çünkü unutmayın, her zaman isyan edecek birileri vardır. 

Chloe’nin ise Luciferle birlikte gideceğini öğreniyoruz. Aslında bunu biliyorduk fakat cennette maaşlı(!) işe girdiğini bilmiyorduk. “Gidip gelmesi zor olacak.” dediği sahnede aklıma Trixie geldi. Cennete gitmeyi gündüz işe gitmek gibi düşünmüyordur umarım. Eğer bazen orada bazen dünyada kalacaksa, Trixie ne olacak? Zaten babasını kaybeden Trixie’nin, annesine ihtiyacı yok mu? 

Cennette işleri bir kenarı bırakalaım ve cehennem kraliçemiz Maze’e bir göz atalım. Kraiçe olmak için en yakın arkadaşı Lucifer’ı bile devirmeye niyetli olan Maze’in, bir an da cehenneme gitmek istemediğini öğreniyoruz. Halbuki 5.sezon finalinde hiçbir sıkıntı olmadan savaşıyordu. Üstelik bu sefer yanında Havva’da var. Ona rağmen dünyada kalmayı sevdiğini duyuyoruz. Sevgili Maze, peki ya taht? Cehennemin hükümdarı kim olacak şimdi? E, o da sürpriz sonlu.

Hem cehennem hem de cennet tahtını ele geçirmek için bu kadar uğraştıktan sonra tahta oturmak istememek de ne bileyim…

Bölümün en güzel yanına gelirsek… Dan, gerçekten Ella’ya dört dörtlük bir flört ayarlamışsın. Öbür dünyaya geçmeden önce yaptığı son iki iyilikten birisi sanırım. Carol karakterini çok sevdim. Umarım, bu sefer Ella için bir riskli bir durum yoktur. Kızın yüzü hep gülse de, kaderi bir türlü gülmedi. Final sezonunda en çok onu mutlu göreceğime inanıyorum. 

Dan’i görmek ise çok keyifliydi. Öldüğü bölümü izleyince, bir türlü inanamamış ve mutlaka geri geleceğini düşünmüştüm. Umduğum gibi olmasa da, o da ayrı bir hikaye kapısı tabi… Arafta kalmış Dan. Sonucunda ne olacağını çok merak ediyorum.

Fragmanda işlerin oldukça karıştığını izledik. Birinci bölümden, neler olacağına dair ufak tüyolar verilmeye başlandı bile. Spoilerdan kaçınarak, keyif alarak izlemeye devam… Ben de yazmaya… Takipte kalın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!