Love and Monsters Film İncelemesi

Love and Monsters, başrolünde Teen Wolf dizisi ve Labirent serisinden tanıdığımız Dylan O’brien’ın rol aldığı macera/bilimkurgu türünde 2020 yapımı bir film.

Love and Monsters Ne Anlatıyor?

Film, aslında aşina olduğumuz bir konuyu ele alıyor. Dünyanın sonu gelmiş ve bunun üzerinden de 7 yıl geçmiş. Tabii 2020 yılında bu tip filmlere bir aydınlanma yaşar gibi daha farklı gözle bakar olduk. 🙂 Dünyanın sonu? Neden olmasın değil mi?

Dünya’nın sonunu ne getiriyor diyecek olursanız, sebep yaklaşan bir göktaşı ama olaylar burada bitmiyor. İnsanlar göktaşını roketlerle önlemeyi başarıyorlar ama bu sefer de patlayan roketlerden dünyaya yayılan kimyasallar, dünya üzerindeki başta böcekler olmak üzere çoğu canlıyı yaratığa çeviriyor. Yani devama yengeçler, devasa balıklar, devasa hamam böcekleri ve daha görmedikleri birçok devasa yaratık, insanları ve dünyayı yok etmeye başlıyorlar. İnsanlar ise birer avcıya dönüşmüş durumdalar.

Dylan O’brien’in hayat verdiği ana karakterimiz Joel Dawson, Yaratık Kıyameti’nden 7 yıl sonra, her şeyin başladığı gün ayrılmak zorunda kaldığı kız arkadaşı Aimee’yi bulmaya karar veriyor. Yedi yıl boyunca katıldığı bi koloni ile birlikte yerin altında saklanmış ve sadece yemek yapmak ve telsiz tamir etmek gibi işlere karışmış, hiç yaratık avlamamış olan Joel, 24 yaşında geldiğinde artık Aimee ile olmak istediğine karar verip, kolonisini hayallerindeki kıza ulaşmak için terk ediyor. Tabii, daha önce yaratıklarla savaşmadığı için 7 gün mesafedeki diğer koloniye tek başına ulaşması çok mümkün görünmese de Joel’in yola çıkması ile birlikte yine de macera başlıyor.

Macera, Aşk, Dostluk, Her Şey Var!

Joel’a bu macera, yolda karşılaştığı bir köpek ve hayatta kalmayı başarmış iki başka gezgin insan eşlik ediyor. Joel, onların sayesinde bazen şans eseri bazen de onlardan öğrendikleri ile hayatta kalmayı başararak yolculuğun üstesinden bir şekilde geliyor. Ancak tabii her şey bu yolculuğu tamamlamakla da bitmiyor…

Filmi Nasıl Bulduk?

Spoiler vermemek adına, yorumumu burada sonlandıracağım ancak filmin genelinden daha fazla söz edecek olursak, konu sıradan olabilir ama kesinlikle çok eğlenceli ve sürükleyici bir şekilde ele alınmış. İzlerken bir an bile sıkılmadım. Dylan O’brien bu rollerde kesinlikle harikalar yaratıyor.

Filmin ikincisi gelebilirmiş gibi bir hava vardı bitiminde. Yani Yaratık Kıyameti sonrası evrenden bir seri çıkacak gibi duruyor. Filmin puanına ve yorumlarına bakılırsa, film beğenildi. Seyirci de devamının gelmesini istiyor. Bu başarı yakalandığına göre Dylan O’brien’li yeni bir macera serimiz daha oldu diyebiliriz! Tavsiye eder ve iyi seyirler dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!